Producent: Animation Arts
Wydawca: Deep Silver, Koch Media
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 18 października 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Android, iOS, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Secret Files: Sam Peters to dodatkowa historia w serii znanej w Polsce jako Tajne akta. Grę stworzyło niemieckie studio Animation Arts, które pracowało również nad poprzednimi częściami tego cyklu. Gra zadebiutowała równolegle w dystrybucji cyfrowej i wersji pudełkowej (Niemcy) na Windowsa. Dostępna również na Apple iOS (2014), Androida (2015), Nintendo Switch (2019).

Tym razem reporterka zostaje wysłana do Ghany, gdzie tropi kolejną gorącą historię. Otóż naukowcy odkryli zmieniony kod genetyczny u afrykańskich zwierząt wodnych, zamieszkujących jezioro Bosumtwi, które powstało miliony lat temu na skutek uderzenia meteorytu. Czyżby jakieś formy życia pozaziemskiego przystosowały się do życia na naszej planecie? To byłby rewelacyjny materiał dla czasopisma Uncharted, w którym pracuje Sam, i zapewne zrobiłby spore wrażenie na wiecznie skwaszonym redaktorze naczelnym…  Ale Sam spotykają w dżungli same problemy, jak na przykład brak sklepu bezcłowego na lądowisku w buszu. Poza tym legendy ludu Aszanti  opowiadają o człekokształtnych stworzeniach, które nocami czają się na drzewach, by porywać ofiary do swych jaskiń i wysysać z nich krew. Kiedy ekspedycja badawcza przepada gdzieś w lasach tropikalnych, Sam musi zdecydować, jak dalece chce się zaangażować w całą tę historię. Pomóż jej rozwiązać jedną z największych zagadek kryptozoologii. (źródło: oficjalna strona cyklu Secret files w tłumaczeniu kassiopestki)

Cechy gry:

  • realistyczna grafika – trójwymiarowe postaci na prerenderowanych tłach
  • fabuła inspirowana fenomenem rzeczywistego afrykańskiego jeziora Bosumtwi i legendami ludu Aszanti
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych (głównie łączenie przedmiotów) i logicznych
  • alternatywne zakończenia