Producent: Atlantis Interactive Entertainment
Wydawca: Nobilis France
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 3 listopada 2006
Data premiery w Polsce: 4 września 2007
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy to piąta odsłona cyklu przygodówek, inspirowanych mitem o Atlantydzie. Trzy pierwsze części powstały w Cryo Interactive Entertainment, a po wycofaniu się tej firmy z rynku serię kontynuowało Atlantis Interactive Entertainment, założone w 2003 roku przez byłych pracowników Cryo. Gra wydana na Windowsa.

Piąta część cyklu łączy legendę o Atlantydzie ze znanymi w różnych kulturach opowieściami o potopie. Akcja gry przenosi nas do roku 1937 na pokład Hindenburga. Sterowcem podróżuje Howard Brooks – amerykański inżynier aeronautyki, współkonstruktor wspomnianej maszyny. Tu zostaje porwany przez tajemniczych napastników. Kim są? Dlaczego właśnie on stał się celem ataku? Sens całej intrygi odkrywamy, sterując postacią Howarda.

Młody inżynier wpada w wir nieoczekiwanych i tajemniczych wydarzeń, które zawiodą go między innymi na terytorium Macao, do pałacu w Indiach, do świątyni w Mezopotamii oraz do biurowca Empire State Building w Nowym Jorku. (źródło: www.iqp.pl)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, eksploracji otoczenia, znajdowaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek
  • obecność elementów czasowych
  • szczegółowo zaprojektowane lokacje z możliwością swobodnego rozejrzenia się po dotarciu do wybranego miejsca
  • około 30 postaci niezależnych
  • oprawa muzyczna gry – Stephane Brand