Producent: L.K. Avalon
Wydawca: L.K. Avalon
Wydawca w Polsce: L.K. Avalon
Data premiery: 1 stycznia 1997
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: DOS,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Dosowa przygodówka z rzeszowskiego Laboratorium Komputerowego Avalon. W 2004 roku jej producent udostępnił grę do bezpłatnego pobrania.

Jej akcja toczy się współcześnie w niewielkim miasteczku, a bohaterowie angażują się w misję niesienia pomocy kosmicie, który wskutek wypadku trafił na Ziemię.

Dzień niemile rozpoczęty awarią zasilania staje się wstępem do wspaniałej, pełnej wydarzeń i niespodzianek przygody. Chłopiec Wacek i dziewczynka Andzia są bohaterami interesującej historii toczącej się w wielu dziwnych miejscach, gdzie spotykają puchate zwierzęta domowe, ciekawych ludzi i, oraz inne, naprawdę egzotyczne istoty. Ich zadaniem jest doprowadzić do szczęśliwego zakończenia serii nieprzyjemnych zdarzeń, których doświadcza wysłannik obcej cywilizacji. W rozwiązaniu zagadek pomogą im wszyscy mieszkańcy miasta, ale nie od razu. Niektórych trzeba przekonać, innym udzielić pomocy, jeszcze innych trochę oszukać, a to wszystko po to, by w końcu, chcąc nie chcąc, zrobili coś dla Ciebie! (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • kolorowa, ręcznie malowana  grafika i animacje
  • zabawna fabuła z absurdalnymi zagadkami
  • sterowanie dwiema postaciami : Wackiem i Andzią
  • rozgrywka nastawiona na zbieranie i używanie przedmiotów

Reedycja: I.O. 5/1999, Tipsomaniak 2001