Producent: D'Avekki Studios, Wales Interactive
Wydawca: Wales Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 6 listopada 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Android, iOS, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: FMV,
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka full motion video z Wielkiej Brytanii. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Nintendo Switch, Windowsa, macintosha, PlayStation 4 oraz Xbox One. Od 2019 dostępna na iPada i iPhone.

The Shapeshifting Detective to gra FMV polegająca na odtwarzaniu ról bohaterów uwikłanych w tajemnicę morderstwa i ustaleniu sprawcy. Wciel się w detektywa, odkryj sekret morderstwa, wchodząc w role każdej osoby. Nawet kolejnej ofiary.

Zamordowano Dorotę Shaw. Głównymi podejrzanymi są trzej tarociści obdarzeni niesamowitą zdolnością przewidywania morderstw… lub dopuszczający się ich popełnienia. Musisz się dowiedzieć, co jeszcze wiedzą – ale oni rzadko dzielą się z innymi swoimi mrocznymi sekretami… Twoja szansa tkwi w tym, że możesz stać się, kim tylko zechcesz.

Gra zawiera ponad 1600 pełnometrażowych filmów w rozdzielczości HD, prosty interfejs do zadawania pytań z unikalnym mechanizmem „kasowania” i losowo wybieranym na początku gry sprawcą morderstwa.

  • Wcielaj się – wybieraj spośród dziewięciu różnych postaci, co umożliwi Ci badanie relacji, wszechstronne manipulowanie nimi i w rezultacie odkrycie całej tajemnicy.
  • Napięcie – wyjaśnij sekret morderstwa, nie daj się złapać.
  • Ważne są wybory – złap mordercę, ocal ofiary, nawiązuj i zrywaj relacje lub tego nie rób.
  • Rozwiązywanie problemów – nie udaje Ci się bez pomocy zdobyć kluczowej wskazówki? Spróbuj się wcielić w szefa policji. Podejrzewasz, że opcje dialogowe są pułapką? Usuń je.
  • 100% FMV – cała gra składa się z płynnych przerywników FMV i odpowiedzi z perspektywy pierwszej osoby. (źródło: opis wydawcy)