Producent: Frogwares
Wydawca: Frogwares
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 16 listopada 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: detektywistyczna,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: klawiatura, myszka, pad,

Opis gry:

Przygodowa gra akcji z ukraińsko – irlandzkiego studia Frogwares. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Xbox Series oraz PlayStation 5.

Spuścizna po wielkim detektywie Sherlocku Holmesie zapisze się na kartach historii decyzjami, które podejmiesz w otwartym świecie tej kryminalnej gry przygodowej. Podstęp, przemoc i przenikliwość umysłu to raptem kilka z metod walki z przestępczością, dostępnych w Twoim arsenale — zawsze możesz liczyć także na swojego niezawodnego towarzysza i konsultanta Jona.

Niezależnie od tego, czy rozwiązując problem, posłużysz się brutalną siłą, czy też wykorzystasz swój niecodzienny spryt, wyprzedzając swoich wrogów o krok oraz wykrywając ich słabe punkty, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności śledcze — to Ty decydujesz o wyborze drogi, która zaprowadzi Cię do rozwikłania tajemnicy. Czas skonfrontować się z przeszłością, aby móc stać się legendą, na którą zasługuje nazwisko Holmes.

Przeszłość legendy

Wcielając się w młodego Sherlocka, kawalera stojącego u bram dorosłego życia, zyskasz swoją reputację w sposób, którego nie opisała dotąd żadna gra ani książka. Ten świat jeszcze nigdy nie doświadczył tak niespotykanej młodzieńczej arogancji i naiwności mężczyzny, który zaledwie stoi u bram swojej własnej legendy — którą teraz przeżyjesz razem z nim.

Dochodzenie na szeroką skalę

Nigdy nie wiadomo, gdzie natrafi się na kolejną poszlakę… Badaj i wykorzystuj całe miasto w dążeniu do prawdy, używając wskazówek, plotek, przebrań, etykiet i przypiętych dowodów, aby położyć stabilne fundamenty pod rozwikłanie sprawy w Twoim pałacu umysłu.

Ani kroku dalej!

Broń palna może uratować życie, ale prawda rani mocniej niż nabój — to motto bohatera, w którego się wcielisz. Wykryj słabości wroga za pomocą genialnych umiejętności obserwacji lub wykorzystaj otoczenie, aby pozbyć się przeciwnika bez brudzenia sobie rąk.

Ten inny Jon

Zanim doktor John Watson na dobre zadomowił się na Baker Street, w życiu Holmesa był inny Jon — jego jedyny i najlepszy przyjaciel. Lecz kim ten człowiek tak naprawdę jest?

Gęstniejąca ciemność

Tętniąca życiem śródziemnomorska wyspa to raj godny realiów XIX wieku. Korupcja polityczna i przestępczość szaleją, podczas gdy wyspiarze trzymają się tradycji i unikają obcych — co jeszcze bardziej utrudnia pracę.

Prawda i fałsz

Każda moneta ma dwie strony, a dumni wyspiarze mają własne poglądy na temat prawdy i sprawiedliwości. Tylko od Ciebie zależy, czy odkrycie prawdy przyniesie więcej szkody niż pożytku — i co ważniejsze, jak wpłynie na mężczyznę, którym w przyszłości się staniesz. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • prowadzenie rozmów, znajdowanie przedmiotów, rozwiązywanie zagadek, uzupełnianie tablic dedukcji
  • elementy zręcznościowe – częściowo możliwe do pominięcia po wybraniu odpowiedniej opcji w menu gry