Producent: Frogwares Game Development Studio
Wydawca: Frogwares Game Development Studio
Wydawca w Polsce: City Interactive, Techland
Data premiery: 30 października 2007
Data premiery w Polsce: 3 marca 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: grafika 3D, (FPP/TPP),
Rozygrywka: point and click,

Opis gry:

W czwartej odsłonie serii  Frogwares o Sherlocku Holmesie bohater zmierzy się z Arsenem Lupinem – włamywaczem, którego postać wymyślił francuski pisarz Maurice Leblanc. Gra wydana na Windowsa. Dostępna w dystrybucji cyfrowej pod tytułem Sherlock Holmes: Nemesis (GOG, Steam).

Arsene Lupin przebył kanał La Manche, by rzucić wyzwanie Sherlockowi Holmesowi. Ich pojedynek toczy się w Londynie, w realistycznie odwzorowanych, historycznych budowlach, z których Lupin zamierza w ciągu pięciu dni wykraść pięć bezcennych przedmiotów. W ten sposób chce udowodnić, że potrafi złamać każde zabezpieczenie i przechytrzyć wszystkich strażników. Próbując udaremnić plany złodzieja, gracz wciela się w Holmesa i Watsona. Wraz z nimi bada ślady, studiuje dokumenty, przesłuchuje świadków i rozwiązuje zagadki logiczne.

Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin to kolejna odsłona przygód najsłynniejszego detektywa w historii. Tym razem przeżyjesz zmagania z najsprytniejszym złodziejem, jakiego znał świat – Arsene Lupinem. Zadaniem Holmesa jest przeszkodzenie Lupinowi w kradzieży znanych artefaktów, znajdujących się między innymi w British Museum, Nation Gallery, a nawet samym Pałacu Buckingham. Staw czoło wyzwaniu i powstrzymaj mistrza złodziei! Poznaj wiernie odtworzone zabytki Londynu, np. Pałac Buckingham i London Tower. Przesłuchaj ponad 40 świadków, kojarz i łącz fakty, znajduj setki przedmiotów, dokumentów i wskazówek, aby doprowadzić do złapania złodzieja. Rozwiązuj łamigłówki o różnym poziomie trudności. Skorzystaj z nowego interaktywnego systemu pomocy. (źródło: BoxOffStore)

Cechy gry:

  • lokacje szczegółowo odtwarzające Tower of London, Tower Bridge, Buckingham Palace, National Gallery, British Museum i wiele innych
  • około 40 interaktywnych postaci, ponad 100 interaktywnych przedmiotów, setki dokumentów i śladów do zbadania