Producent: Frogwares Game Development Studio
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: City Interactive, Techland
Data premiery: 30 kwietnia 2009
Data premiery w Polsce: 30 września 2009
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: (FPP/TPP), grafika 3D,
Rozygrywka: point and click,

Opis gry:

Piąta część przygód Sherlocka Holmesa w serii gier Frogwares. Gra zadebiutowała w wersji pudełkowej i w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Xbox 360.  W dystrybucji cyfrowej dostępna między innymi na GOG-u i Steamie.

Piątą sprawę Sherlocka zainspirowało historyczne śledztwo, prowadzone przez Scotland Yard. Wówczas sprawca zabójstw nie został ujęty.

Jest rok 1888. W londyńskich slumsach mnożą się brutalne morderstwa, popełniane na niezamożnych kobietach. Mieszkańcy Whitechapel czują się zagrożeni. Zarzucają policji nieudolność i lekceważenie ubogiej społeczności. Jako Holmes przybywasz na miejsce każdej zbrodni, badasz je szczegółowo i rekonstruujesz przebieg tragedii. Przesłuchujesz świadków, gromadzisz poszlaki, by w końcu schwytać Kubę Rozpruwacza.

Stań oko w oko z tym wyjątkowo brutalnym zabójcą i poznaj jego prawdziwą tożsamość. Poznaj XIX-wieczny Londyn, ulice Whitechapel, szpitale czy domy publiczne. Przełączaj się swobodnie pomiędzy postacią Sherlocka Holmesa i jego zaufanego przyjaciela doktora Watsona. Spotkaj 30 autentycznych postaci, które pomogą Ci zakończyć dochodzenie. Wykorzystaj ponad 100 przedmiotów i zbierz setki wskazówek. Graj z perspektywy trzeciej osoby lub pierwszej osoby. Wykorzystaj system pomocy, wspierający Cię w łączeniu faktów i poszukiwaniu wskazówek. (źródło: BoxOffStore)

Cechy gry:

  • fabuła wykorzystująca materiały z historycznego śledztwa w sprawie Jacka Rippera
  • lokacje wiernie odtwarzające ulice dziewiętnastowiecznego Londynu
  • nowe narzędzie prowadzenia śledztwa – system dedukcji i rekonstrukcji miejsca zbrodni
  • wbudowany system podpowiedzi