Producent: Frogwares Game Development Studio
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 30 września 2014
Data premiery w Polsce: 30 września 2014
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: Akcja, Detektywistyczna,
Styl graficzny: Grafika 3D, Trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: Point and click,

Opis gry:

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments to siódma część przygód sławnego detektywa, przygotowana przez studio Frogwares. Gra zadebiutowała równocześnie w wersji pudełkowej i w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, PlayStation 3 i 4 oraz Xbox 360 i Xbox One.

Akcja gry toczy się w wiktoriańskiej Anglii, gdzie wcielając się w rolę Holmesa, staniemy przed koniecznością rozwiązania sześciu zróżnicowanych spraw kryminalnych. W zależności od dokonanych wyborów doprowadzimy do któregoś z dwunastu zakończeń.

Wciel się w Sherlocka Holmesa, najsłynniejszego detektywa wszech czasów! Rozwiąż sześć tajemniczych zagadek, w których zetkniesz się z zabójstwami, porwaniami, zuchwałymi kradzieżami i ze zjawiskami z pogranicza fantastyki.Czy pokieruje Tobą poczucie sprawiedliwości, czy raczej ścisłe przestrzeganie litery prawa?

Gra Crimes & Punishments pozwoli Ci na poprowadzenie śledztw na wiele różnych sposobów. Korzystaj z czternastu technik detektywistycznych, podążaj za najbardziej obiecującymi tropami, przesłuchuj podejrzanych i decyduj o dalszych losach zdemaskowanych sprawców przestępstw! Dzięki twojej reputacji, twoje decyzje będą miały daleko idący i często zaskakujący wpływ na rozwój fabuły. (źródło: Steam)

Cechy gry:

  • interfejs łączy użycie myszy i klawiatury
  • widok z perspektywy trzeciej osoby
  • detektywistyczna fabuła z rozgrywką polegającą głównie na badaniu otoczenia, zbieraniu wskazówek i wyciąganiu wniosków
  • nowoczesna grafika na silniku Unreal 3

 

Reedycja: