Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 15 listopada 2016
Data premiery w Polsce: 15 listopada 2016
Polska wersja: pełna
Platforma: Linux, Mac, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Kontynuacja przygodówki The Whispered World z niemieckiego studia Daedalic Entertainment. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Macintosha i Linuksa oraz PlayStation 4. Dostępna również na Xbox One (9 grudnia 2016) i Nintendo Switch (3 kwietnia 2019).

Polska premiera gry to wydanie pudełkowe od CDP (PC).

Trwa wojna. Podczas nalotu 16-letni Noah i jego młodsza siostra Renie szukają schronienia w bunkrze. Znajdują tutaj nie tylko kryjówkę przed zabójczym bombardowaniem, ale również rozdroże świata pomiędzy życiem i śmiercią: Silence. Kiedy Renie znika w Silence, Noah jest zmuszony udać się do tego bajecznego, choć groźnego świata, aby ją odnaleźć.

W Silence widoczne są również ślady wojny i cierpienia. Mroczne stworzenia nawiedzają miasta i plądrują to niegdyś spokojne miejsce pomiędzy światami. Czoła zagrożeniom stawia garstka rebeliantów. Rodzeństwo musi spróbować ocalić Silence i jego fantastycznych mieszkańców przed grożącą im zagładą i dzięki temu ocalić także własne życie.

Dołącz do Noaha i Renie i udaj się w fascynującą podróż po Silence. Daj się wciągnąć w poruszającą historię pełną kontrastów pomiędzy spokojem i niebezpieczeństwem. Poznaj niezwykłe stworzenia, takie jak Spot – magiczną gąsienicę, która pomaga Noahowi i Renie w drodze przez Silence. Bądź świadkiem odkrycia, jakiego dokona rodzeństwo, kiedy zrozumie, że jedynym ratunkiem jest ich wzajemna miłość. (źródło: info producenta)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • trójwymiarowe postacie na dwuwymiarowych tłach
  • polski dubbing z udziałem Bernarda Lewandowskiego (jako Noah) i Mileny Gąsiorek (jako Renie)

Reedycja w serii Extra Klasyka (CDP) oraz w serii Fajna Cena (CDP)