Producent: Silver Style
Wydawca: The Games Company
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 26 marca 2009
Data premiery w Polsce: 16 lipca 2010
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Piąta część cyklu, a druga z niemieckiego studia Silver Style, znana jako Simon the Sorcerer: Who’d Even Want Contact? Gra przygotowana na Windowsa.

Po przygodach z groźnym sobowtórem Szymek osiadł w magicznym królestwie. Wspólnie z przyjaciółmi świętuje koniec starego roku, jednak wkrótce jego spokój zburzy najazd kosmitów.

Odbądź podróż w czasoprzestrzeni przy pomocy najróżniejszych wehikułów (np. statkiem kosmicznym na parę), odwiedź 24 odmienne lokacje i zmagaj się z zadaniami od blisko 20 interaktywnych postaci. Część ze spotykanych osób to zupełnie nowi bohaterowie (m.in. pirat-transwestyta albo kret na etacie tajnego agenta), inni – jak Swumpling – znani są z wcześniejszych odsłon serii. Z każdą z postaci Simon może prowadzić dialog, Ty zaś decydujesz, czy rozmowa ma przebiegać w sposób uprzejmy, czy może czarodziej ma pozwolić sobie na lekką nutkę cynizmu albo całkowitą bezczelność.

Drugim, obok dialogów, istotnym elementem gry są zagadki, niektóre rozwiązywalne na kilka sposobów. Przed utknięciem na co trudniejszych łamigłówkach chroni wbudowany system wskazówek, z którego mogą korzystać początkujący gracze. Starzy wyjadacze także mogą podpierać się systemem pomocy, by sprawdzić, ile misji pozostało im do zaliczenia na danym etapie rozgrywki.

Ostatnia z rzeczy, jakie nadają przygodówce specyficzny klimat, to oprawa graficzna z efektem cell-shading, który podkreśla jeszcze bardziej komiksowo-rysunkowy charakter gry. W grze zaimplementowano specjalny system, który poprzez podejmowane przez gracza decyzję wpływa na cechy charakteru głównego bohatera, co w ostateczności prowadzi do kilku różnych zakończeń fabuły. (źródło: www.iqp.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • zabawna fabuła, obfitująca w zwroty akcji
  • 5 odmiennych scenariuszy gry
  • trójwymiarowe postaci bohaterów na prerenderowanych tłach