Producent: NoSense
Wydawca: Vochozka Trading
Wydawca w Polsce: Mirage Software
Data premiery: 1 stycznia 1995
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy, pełna
Platforma: DOS,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Dračí Historie (Dragon History) to dosowa przygodówka, stworzona w latach 1994-95 przez grupę studentów z Brna. Jest pierwszą czeską grą wydaną na płycie kompaktowej. W 2006 roku, decyzją twórców, zyskała status freeware. Szczegółowe informacje o grze z linkami do pobrania i pomocą techniczną są dostępne na stronie domowej projektu.

Smocze historie zostały wydane przez Mirage Software z polskim dubbingiem, ale bez napisów. Wersja cyfrowa gry zawiera tylko polskie napisy.

Gra w humorystyczny sposób przedstawia epizod z życia smoczej rodziny: taty Herberta, jego żony Berty i ich synka Berta. Gdy Herbert udaje się na poszukiwanie smoczego skarbu, mały Bert popada w złe towarzystwo. Zaprzyjaźnia się z magiczną różdżką o imieniu Ewelina, która z nudów wykorzystuje swoją moc do robienia różnych psikusów. Razem wpadają na kilka głupich pomysłów, co zwraca uwagę Berty. Ta postanawia ukarać syna, jednak Bertowi udaje się odroczyć lanie do czasu, aż nie odnajdzie się stary Herbert. Junior wyrusza na poszukiwanie ojca, licząc, że w międzyczasie uda mu się schować drewnianą warząchew, którą matka chce mu wymierzyć karę.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • kolorowa, dwuwymiarowa grafika
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia, zbieraniu i używaniu przedmiotów
  • ponad 40 lokacji do zbadania
  • ilustracja muzyczna – Radovan Kramar