Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 14 listopada 1987
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Atari, Amiga, DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Druga odsłona przygód Rogera Wilco, którą przygotowali Mark Crowe i Scott Murphy. Gra ukazała się w wersji dyskietkowej na kilka platform, między innymi na MS-DOS-a, Atari i Amigę. Była wznawiana przez Sierrę na płycie kompaktowej wraz z innymi odsłonami cyklu Space Quest w roku 1994, 1997 i 2006. Od 2010 jest dostępna w wersji cyfrowej na stronie GOG.com. Wykorzystano w niej silnik Adventure Game Interpreter (AGI), co oznacza szesnastokolorową grafikę i komendy wpisywane z klawiatury.

Space Quest II ponownie wcielamy się w rolę Rogera Wilco, kosmicznego sprzątacza, który w poprzednim odcinku odzyskał Gwiezdny Generator, czym zdobył sobie uznanie i sławę. Niestety, na krótko. Gdy ludzie o nim zapomnieli, Roger wraca do swojego zawodu i zatrudnia się na Stacji Orbitalnej 4, skąd pewnego dnia zostaje porwany. Zdarzenie to ma związek z przeszłymi dokonaniami bohatera. Teraz Wilco poznaje prawdę o ataku  Sarienów na Arcadię i musi zmierzyć się z kimś, kto dotąd zza kulis obserwował sytuację.

Cechy gry:

  • sterowanie klawiszami kursorów; interakcja poprzez komendy wpisywane z klawiatury
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • badanie otoczenia i używanie przedmiotów
  • unikanie licznych pułapek czyhających na bohatera
  • zadania limitowane czasem

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronie Sierra Help Pages – zobacz.

W styczniu 2012 roku pojawiła się fanowska produkcja,  związana z drugą częścią Space Quest. Studio Infamous Adventures wypuściło remake Vohaul’s Revenge. W grze odświeżono grafikę i wprowadzono do niej interfejs point and click. Z tego też względu niewielkim zmianom uległa sama rozgrywka. Remake (wersja Windows i Mac OS) można pobrać bezpłatnie ze strony domowej projektu – zobacz.

Grę na oficjalnej stronie Kena i Roberty Williamsów – zobacz.