Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 4 marca 1991
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Amiga, DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Czwarta odsłona przygód Rogera Wilco – kosmicznego sprzątacza. Od 2010 jest dostępna w wersji cyfrowej na stronie GOG.com.

W grze wykorzystano silnik SCI. Zrezygnowano z komend wpisywanych z klawiatury na rzecz wskazywania myszką ikon z odpowiednimi poleceniami. Zastosowano grafikę VGA z 256 kolorami i wsparcie dla kart dźwiękowych.

Po uratowaniu dwóch facetów z Andromedy i odstawieniu ich na Ziemię Roger wraca na Xenon, swoja rodzinną planetę. Po drodze zatrzymuje się na drinka w kosmicznym barze na planecie Magmetheus. Tu dopadają go wysłannicy Sludge’a Vohaula, który nie jest aż tak martwy, jakby to wynikało z zakończenia drugiego odcinka, i nie ma zamiaru zostawić Wilco w spokoju. Z opresji ratują bohatera dwaj agenci, wysyłając go w przyszłość do Space Quest XII: Vohaul’s Revenge II. Teraz Rogera czeka kolejna misja, podczas której uratuje nie tyko siebie, ale również swojego syna.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • fabuła nawiązująca do już powstałych i projektowanych odcinków cyklu
  • Gary Owens w roli narratora w mówionej wersji gry
  • ilustracja muzyczna – Mark Seibert i Ken Allen

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronie Sierra Help Pages – zobacz. Grę na oficjalnej stronie Kena i Roberty Williamsów – zobacz.