Producent: Activision
Wydawca: Activision
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 29 lutego 1996
Data premiery w Polsce: 15 lipca 1996
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: FMV, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Produkcja amerykankiego studia Activision. Zadebiutowała w wersji płytowej (3 CD) na kilka platform: DOS, Windows i Macintosh. Od 2 października 2012 dostępna w dystrybucji cyfrowej.

Spycraft: The Great Game to thriller szpiegowski w realiach współczesnej political fiction. Gracz wcieli się w nowo zaprzysiężonego agenta CIA powołanego do zespołu, który zawiązano w wyniku doniesienia o planowanym zabójstwie prezydenta USA. Spiskowcy zastrzelili wcześniej kandydata na prezydenta Rosji, więc intryga zatacza międzynarodowe kręgi i jak to ze szpiegami bywa: nie można ufać nikomu.

Gra nie przypomina typowej ówczesnej przygodówki. Pracujemy niczym detektyw, analizując zdobyte dane i przekazując wnioski przełożonym. Wiele czasu spędzimy za biurkiem w Langley i w Moskwie, jako że sercem gry jest symulowany Internet i służbowy intranet, dający dostęp do baz danych oraz specjalistycznych narzędzi. Resztę dopełniają sekwencje filmu interaktywnego (FMV z aktorami) oraz zręcznościowe (strzelanka-celowniczek).

W kampanii reklamowej podkreślano fakt zaproszenia do współpracy byłego szefa CIA Williama Colby oraz byłego generała KGB Olega Kaługina w roli ekspertów.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • gra dostosowana do nowych systemów – GOG / Steam