Producent: The Brotherhood Games
Wydawca: The Brotherhood Games, Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 31 sierpnia 2015
Data premiery w Polsce: 14 kwietnia 2016
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Windowsowa przygodówka ze studia The Brotherhood Games, którego założycielami są bracia Chris i Nic Bischoff z Johannesburga. Została zrealizowana między innymi dzięki udanej kampanii na Kickstarterze. Zadebiutowała w wielojęzycznej (także po polsku) wersji cyfrowej na GOG-u i Steamie. Polska premiera gry to wydanie pudełkowe od Techlandu.

STASIS to gra przygodowa typu wskaż i kliknij z gatunku horror science-fiction, przedstawiona w unikalnej perspektywie izometrycznej. Łączy złowrogą narrację z rozgrywką przygodową w stylu retro. Dopasowuj do siebie przedmioty, prowadź interakcje z komputerami i rozwiązuj zagadki w realistycznym środowisku gry.

Odległa przyszłość. John Maracheck budzi się z hibernacji na pokładzie opuszczonego, zdawałoby się, statku kosmicznego. Doprowadzony do granic wytrzymałości fizycznej i emocjonalnej musi odkryć sekrety, jakie skrywa miejsce, w którym się znalazł.

John doświadcza niewyobrażalnego cierpienia – jego żona i córka zaginęły, a czas ucieka, w miarę jak Groomlake zbliża się do wirującej niebieskiej chmury metanu w pobliżu Neptuna.

GRA OFERUJE
:

  • Wymagające i realistyczne zagadki.
  • Filmową muzykę AAA skomponowaną przez Marka Morgana (Fallout).
  • Szczegółową izometryczną grafikę 2D.
  • Klasyczny interfejs point-and-click (wskaż i kliknij).
  • Wiele postaci, z którymi można walczyć i współpracować.
  • Śmierć – John może (i będzie) ginąć w najstraszniejsze sposoby, jakie można sobie wyobrazić.
  • John może używać specjalnych przedmiotów, aby skończyć z sobą raz na zawsze.
  • Holograficzny striptiz.

FABUŁA: Przekonująca dystopijna narracja wkomponowana w opowieść przygodową dla dojrzałych graczy. Uzyskuj dostęp do komputerowych terminali i wchodź w interakcje z otoczeniem w niespotykany dotąd sposób. Bogate historie postaci oraz informacje o nich można również odnaleźć w kieszonkowych komputerach porozrzucanych wokół zwłok na pokładzie całego statku Groomlake.

ROZGRYWKA: 
Klikaj, czytaj i prowadź interakcje, aby eksplorować ciemne zakamarki statku Groomlake i zbierać przedmioty oraz wskazówki pozwalające rozwiązywać zagadki i posuwać się dalej.

GRAFIKA 
STASIS oferuje wrażenia wizualne w rzucie izometrycznym, które stanowią nową jakość w grach przygodowych. Każda scena została stworzona szczegółowo i z osobna, zapewniając idealne tło dla mrocznej przygody. Oprócz podziwiania unikalnego rzutu izometrycznego przygotuj się na pasjonujące scenki przerywnikowe.


G‎‎ŁOSY AKTORÓW
: Historia opowiadana jest z wykorzystaniem profesjonalnego dubbingu i budującej nastrój muzyki – emocje w obu przypadkach gwarantowane. Utalentowani aktorzy pozwalają uwiarygodnić każdą z postaci, którą spotkasz.


MUZYKA: Legendarny Mark Morgan (Wasteland 2, Fallout) stworzył poruszającą ścieżkę dźwiękową przesiąkniętą strachem i emocjami. Dodatkowe elementy podkładu muzycznego skomponował Daniel Sadowski (Counter Strike, Global Offensive, Warhammer), który nadał ścieżce dźwiękowej jedyny w swoim rodzaju filmowy charakter.
 (źródło: Boxoff Store)

 

Reedycja w CD-Action 13/2018