Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 15 sierpnia 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: cyberpunk, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,

Opis gry:

Futurystyczna przygodówka z niemieckiego studia Daedalic Entertainment. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na kilka platform: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Gdy umysł połączy się z maszyną, co stanie się z ludzkością?

Berlin, 2048 rok. Świat jest na krawędzi. Brak surowców, choroby wywołane przez zanieczyszczone powietrze i wodę, wzrost przestępczości, wojna. Rządy oraz korporacje składają obietnice ratunku poprzez postęp technologiczny. Drony i humanoidy zastąpiły ludzi w sektorze publicznym, wszystko jest połączone, nadzór stał się wszechobecny.

Richard Nolan jest jednym z nielicznych dziennikarzy krytykujących ten stan rzeczy. Gdy budzi się w szpitalu po wybuchu i odkrywa, że jego żona i syn zniknęli w tajemniczych okolicznościach, zdaje sobie sprawę z tego, że już nie są obserwatorami ścierających się idei zbawienia ludzkości – dystopijnej rzeczywistości i cyfrowej utopii. Przeciwnie, znaleźli się w samym oku cyklonu.

Rodzinny dramat urasta do rangi thrillera na temat światowego spisku, który ma przesądzić o losach ludzkości. Czy idealna cyfrowa utopia może być ratunkiem? Wirtualny raj, którego nie dotyczą potrzeby materialne ani spory? Czy wspaniała sztuczna inteligencja może nas zbawić, czy uzna nas za śmieci, nie nauczona wartości miłosierdzia? Jak będzie wyglądał świat po tej burzy, co zostanie z ludzkości?

  • Zobacz niepokojąco realistyczną wizję bliskiej przyszłości.
  • Zanurz się w wielowarstwowy thriller science fiction, w którym dystopijna rzeczywistość przeplata się z cyfrową utopią.
  • Odkryj globalny spisek w świecie wszechobecnej cyfryzacji, nadzoru i transhumanizmu.
  • Zobacz bogaty i wyjątkowy wizualnie świat łączący realistyczne środowisko z postaciami w stylu low-poly.
  • Przejmij rolę dziennikarza Richarda Nolana oraz pięciu dodatkowych postaci w grze.
  • Użyj swoich sprawności, umiejętności dedukcji i tropienia, aby odkryć przeszłość Richarda. (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • stylizowana grafika na silniku Unity
  • rozgrywka skupiająca się na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów, zbieraniu i używaniu przedmiotów oraz przechodzeniu mini-gierek
  • kilka grywalnych postaci