Producent: Appnormals Team
Wydawca: PQube Limited
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 16 maja 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Android, iOS, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: tekstowa,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP), pixel art,
Rozygrywka: symulator przetrwania,

Opis gry:

Konwersacyjna przygodówka z hiszpańskiego studia Appnormals Team. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X. Od 30 maja 2018 dostępna na Xbox One. Wersja na Playstation 4 i Nintendo Switch ukazała się 12 września 2018, a na Playstation Vita – 13 września tegoż roku. Od 8 listopada 2018 dostępna ma Apple iOS i Androida.

Stay to produkcja zainspirowana grami Lone Survivor i Lifeline oraz rozwiązaniami znanymi z zabawek tamagotchi. Rozgrywka polega na prowadzeniu rozmów z Quinnem – mężczyzną zamkniętym w ciemnym pokoju, w którym jest tylko komputer. Bohater znajduje się w rozpaczliwej sytuacji – został porwany, a gracz jest jedyną osobą, która słownie może zachęcić go do podjęcia pewnych działań, pomóc w odkryciu tożsamość porywacza i wydostaniu się z pułapki.

Stay wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że każda minuta spędzona poza grą, to okres, gdy bohater pozostaje w osamotnieniu. Taki stan wpłynie nie tylko na spadek zaufania Quinna do gracza, ale może również doprowadzić go do szaleństwa.