Producent: GameCO Studios
Wydawca: Microids (MC2)
Wydawca w Polsce: IQ Publishing, Techland, CDP
Data premiery: 3 kwietnia 2009
Data premiery w Polsce: 18 grudnia 2009
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,

Opis gry:

Gra to stworzona na Windowsa i Macintosha kontynuacja przygód Victorii McPherson, bohaterki znanej ze Still Life. Zadebiutowała w wersji płytowej (1 DVD), a w dystrybucji cyfrowej pojawiła się 19 maja 2009 (GamersGate).

Twórcy z francuskiego GameCo Studios dopowiadają w Still Life 2 zakończenie sprawy z pierwszej części cyklu. Wspomnienia z 2005 roku z Chicago przeplatają się z aktualnie prowadzonym przez Vic śledztwem. Tym razem dochodzenie toczy się w październiku 2008 roku i dotyczy Mordercy ze Wschodniego Wybrzeża, który niespodziewanie uaktywnia się na zachodzie USA w Jackman. Oprócz Vic sterujemy także postacią Palomy Hernandez – dziennikarki badającej ten przypadek na użytek stacji TV.

Wkrótce Victoria otrzymuje telefon od Hernandez z prośbą o wieczorne spotkanie. Dziennikarka twierdzi, że jest w posiadaniu kilku cennych wskazówek dotyczących zabójcy. Victoria stanowczo odmawia. Kilka chwil później, Paloma zostaje porwana. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem. (źródło: www.iqp.pl)

Historia porównywalna do najlepszych kryminałów. Gracz poznaje historię z dwóch perspektyw. Staje w centrum przerażających wydarzeń wspomaganych przez 3D. Akty zbrodni, krew i nastrój stają się o wiele bardziej realne. (źródło: info wydawcy)

W grze zbieramy przedmioty i używamy ich, rozmawiamy z postaciami i rozwiązujemy zagadki logiczne. Mamy również okazję prowadzić badania zebranych śladów, posługiwać się wirtualnym komputerem i komórką.

Cechy gry:

  • czynności wykonywane za pomocą myszki lub klawiatury
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • mroczna fabuła
  • ulepszona, trójwymiarowa grafika
  • naprzemienne sterowanie dwiema postaciami
  • do wykonania także zadania niebezpieczne dla bohaterek (z możliwością ich powtórzenia w przypadku niepowodzenia)

Reedycja w wersji pudełkowej w serii Almanach Klasyki jako Still Life: Antologia, 14 października 2011, Techland.