Producent: Wormwood Studios
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca w Polsce:
Data premiery: 25 maja 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Klasyczna przygodówka z tworzonego przez Amerykanina, Australijczyka i Greka Wormwood Studios. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

W Strangeland wcielamy się w postać człowieka, który nie pamięta swojej przeszłości. Odzyskuje świadomość w surrealistycznym, jarmarczno-odpustowym miejscu i widzi śmierć jasnowłosej kobiety, która umiera, by go ratować.  Bohater pragnie zrozumieć sytuację, szuka wskazówek, ale żaden z dziwnych mieszkańców tego parku nie chce mu pomóc. Mężczyzna rozumie jedynie, że musi zniszczyć złowrogi cień czający się na szczycie kolejki górskiej. Jeśli tego nie zrobi, nie powstrzyma kobiety przed skokiem do studni i scena jej śmierci będzie się powtarzała w kółko.

Strangeland to klasyczna gra przygodowa typu wskaż i kliknij, która łączy fascynującą narrację z wciągającymi łamigłówkami. Od prawie dziesięciu lat pracujemy nad godnym następcą uznanej przez fanów Primordii i wreszcie jesteśmy dumni, że możemy udostępnić naszą drugą grę.

Strangeland to miejsce inne niż wszystkie. Nawet w prawdziwym świecie podczas karnawału rozmywa się granica między tym, co fantastyczne i obce, a tym, co znajome. W oszukańczych lustrach wesołego miasteczka widzimy pokraczne odbicia nas samych, a jednocześnie doznajemy zachwytu na widok namiotów, wozów cyrkowych i jarmarcznych budek. Strangeland zdecydowanie nie jest prawdziwym światem. Ustalenie, gdzie i kim jesteś, to jedna z wielu tajemnic gry.

Eksplorując Strangeland, będziesz zdobywać narzędzia nie z tego świata i pozyskiwać osobliwych sojuszników. Aby pokonać przeszkody, wykujesz ostrze z metalu skradzionego wygłodniałemu ogarowi, zaczarujesz oko dziesięcionogiego stwora i wybierzesz się na grzbiecie gigantycznej cykady na skraj zapomnienia. Pośród tego szaleństwa śmierć nie będzie miała nad tobą władzy, a ty dzięki temu zyskasz przewagę nad swoimi wrogami. (opis producenta)

Cechy gry:

  • rozbudowana fabuła będąca opowieścią o tożsamości, utracie, zwątpieniu i odkupieniu
  • grafika 2D w stylu pixel art w niskiej rozdzielczości (Adventure Game Studio)
  • badanie otoczenia, rozwiązywanie zagadek inwentarzowych i logicznych
  • różne sposoby rozwiązania tego samego problemu
  • wbudowany system podpowiedzi
  • oryginalna ścieżka muzyczna