Producent: Microids Indie, Anuman Interactive
Wydawca: Microids Indie, Anuman Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 maja 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka stworzona przez Francuza Paula Cuisseta we współpracy ze studiem Microids Anuman Interactive. Zadebiutowała w wielojęzycznej (bez polskiej) wersji cyfrowej na GOG-u i Steamie na Windowsa i Mac OS. Od 16 grudnia 2016 gra dostępna na PlaySation 4.

Subject 13 gracz wciela się w postać profesora fizyki, Franklina Fargo. Jego narzeczona zginęła, bo znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Czekając na spotkanie z Franklinem, na które on się spóźnił, stała się przypadkową ofiarą nieudanego napadu. Bohater obwinia się o jej śmierć, jest zgorzkniały, żyje samotnie, zastanawiając się stale, co by było, gdyby wówczas zdążył na czas. Pewnego dnia jego samochód zjeżdża do jeziora. Bohaterowi udaje się wydostać z tonącego pojazdu, ale traci przytomność. Gdy ją odzyskuje, znajduje się w tajemniczej bazie, z której musi się wydostać i ustalić, co się z nim dzieje.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na eksploracji otoczenia i uruchamianiu mechanizmów oraz zbieraniu i używaniu przedmiotów
  • ścieżka muzyczna – Olivier Derivière