Producent: DarkStone Digital
Wydawca: DarkStone Digital
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 30 listopada 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),

Opis gry:

Horror z amerykańskiego studia DarkStone Digital. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Linuksa.

W 2194 ludzie zasiedlili całą galaktykę, ale w odległych zakątkach kosmosu coraz trudniej było kontrolować przestępczość. By tego dokonać, zaostrzono przepisy, wzmocniono siły policyjne i utworzono komercyjny system więziennictwa.

Niemal sto lat później, w 2290 roku, więzienia to codzienność. Komercyjny wymiar sprawiedliwości masowo skazuje zwykłych ludzi na lata pozbawienia wolności za najdrobniejsze przestępstwa. By uniknąć przeludnienia zakładów karnych, wprowadza się system aukcji, pozwalający kupować więźniów w dowolnym celu wolnym od konsekwencji prawnych.

Jesteś więźniem sprzedanym do ośrodka badań BioMass Labs. Zostaniesz przewieziony do ośrodka testowego Kohate, gdzie weźmiesz udział w eksperymencie. Nie wiesz, na czym on polega.

Będziesz musiał nauczyć się poruszać po kompleksie, aby znaleźć drogę do sal testowych określonych w eksperymencie i zebrać przedmioty potrzebne do przejścia przez labirynt.

Jesteś monitorowany przez osoby przeprowadzające testy i musisz okresowo odwiedzać terminal danych biologicznych, aby rejestrować parametry życiowe i inne dane w celu prowadzenia dokumentacji. Jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz usunięty z testów poprzez eutanazję. (opis wydawcy)

Gra została wyposażona w dwa tryby rozgrywki:

  • survival horror – musisz unikać potwora grasującego w labiryncie korytarzy
  • casual – potwór się nie pojawia, więc możesz się skupić na wykonywaniu zadań

Cechy gry:

  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • konieczność dbania o zdrowie bohatera
  • przeciwnik obecny w zależności od wybranego trybu rozgrywki