Producent: Uppercut Games
Wydawca: Uppercut Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 3 sierpnia 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: iOS, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Submerged to przygodowa gra akcji z australijskiego studia Uppercut Games. Gra nie zawiera sekwencji walki ani etapów czasowych, ale istotnym elementem rozgrywki jest odnajdywanie ścieżek do trudno dostępnych miejsc, w czym przypomina platformówkę. Wydana na Windowsa, PlayStation 4 i Xbox One, od 8 września 2016 dostępna na Apple iOS, a od 7 czerwca 2019 na Nintendo Switch.

Submerged to gra trzecioosobowa, niebędąca strzelanką, w której poruszasz się po objętym powodzią, tajemniczym mieście, odkrywając ogrom jego spustoszenia. Twoja postać to Miku, dziewczyna, która przywiozła rannego brata do miasta w małej łodzi rybackiej.

Poruszaj się po podtopionych ulicach łodzią, wspinaj się na zrujnowane budynki, używaj teleskopu celem przeszukiwania miasta i odnalezienia przedmiotów celem uratowania umierającego brata. Podczas odkrywania miasta będziesz mógł lepiej poznać elementy wchodzące w jego skład i odnaleźć ukryte przedmioty, które pozwolą wpaść na trop historii zrujnowanego miasta i rozbitej rodziny.

Charakterystyka gry:

  • Świat, w którym toczy się fabuła gry cechuje się bogatą i kolorową grafiką, zarówno w czasie dnia jak i nocy. Tajemnicze pozostałości miasta cieszą oko zwłaszcza z dachów budynków.
  • Spokojne i relaksujące doświadczenie gry. Zrób sobie przerwę, aby obejrzeć wschód słońca i zapierające dech w piersiach widoki, posłuchaj szumu oceanu lub też oglądaj psotne stworzenia zamieszkujące to miejsce. Gra nie ma ograniczeń czasowych.
  • Odkrywaj ukryte przedmioty, które wspólnie pozwolą złożyć układankę historii zrujnowanego miasta, będącą jednocześnie historią odkupienia, poświęcenia i determinacji.
  • Pływaj łodzią rybacką i używaj teleskopu, aby sprawdzać, czy w poszczególnych budynkach znajdują się przedmioty, które mogą Cię zainteresować. Możesz odznaczać poszczególne budynki na mapie.
  • Odkrywaj ścieżki prowadzące do przedmiotów wypatrzonych z daleka. Dokuj łódkę przy wysokich budynkach i innych miejscach i wspinaj się po winoroślach, drabinach, gzymsach i rurach. Sposób trudności nawigacji wzrasta stopniowo.
  • Gra została zaprojektowana przez niezależne studio z siedzibą w Australii. Wchodzą w niego skład weterani AAA, którzy opracowali serię BioShock. Oprawa muzyczka została stworzona przez Jeffa Van Dycka, zdobywcę nagrody BAFTA. (źródło: Steam)