Producent: One-O-One Games
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 19 lutego 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka, klawiatura,

Opis gry:

Thriller z elementami horroru stworzony we włoskim studio One-O-One Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Od 9 września 2020 dostępna na PS4 i Xbox One, od 31 października 2021 na Nintendo Switch.

Rok 1993. Hrabstwo Lewis i Clark, Montana, USA

Dziesięć lat temu Nicole, będąc nastolatką, porzuciła wraz z mamą rodzinny hotel, gdy odkryły romans ojca, Leonarda, z Rachel, dziewczyną w jej wieku. Romans zaowocował ciążą, a Rachel wkrótce popełniła samobójstwo.

Po śmierci obojga rodziców Nicole pragnie spełnić ostatnią prośbę swojej matki, czyli sprzedać hotel i zadośćuczynić rodzinie Rachel. Powraca do hotelu wraz z prawnikiem, aby ocenić stan niszczejącej konstrukcji.

Nagłe załamanie pogody sprawia, że Nicole jest zmuszona pozostać w okazałym górskim pensjonacie i za pomocą starego telefonu komórkowego skorzystać ze wsparcia Irvinga, młodego pracownika Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

Z jego pomocą Nicole bada tajemnice, które okazują się dużo większe, niż mogliby przypuszczać mieszkańcy doliny. To historia o miłości i śmierci, w której smutek i tęsknota splatają się w przejmującą opowieść o duchach. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia w poszukiwaniu wskazówek pozwalających odtworzyć fabułę i odkryć, co naprawdę przytrafiło się Rachel Foster
  • niepokojąca ścieżka dźwiękowa podkreślająca atmosferę