Producent: Storycentric Worlds
Wydawca: Unimatrix Productions
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 21 kwietnia 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Summit of the Wolf to narracyjna gra przygodowa utrzymana w wizualnym stylu powieści graficznych, stworzona przez amerykańskie studio Storycentric Worlds. Zawiera zarówno elementy fantasy, jak i realne. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

W grze wcielamy się w postać dwunastoletniej Ofelii, która pewnej nocy zasypia we własnym łóżku, a budzi się w dziwnym ogrodzie i niczego nie pamięta. Tu rozmawia z tajemniczą boginią, po czym wyrusza w podróż w poszukiwaniu legendarnej góry: Summit of the Wolf. W trakcie wędrówki musi odkryć, jakie wydarzenia z prawdziwego świata sprowadziły ją do tej fantastycznej krainy.

Tymczasem w realnym świecie Ofelia leży w śpiączce w szpitalu, a czuwająca nad nią pielęgniarka próbuje ustalić, co jej się przydarzyło. Rodzice Ofelii upierają się, że spadła ze schodów w środku nocy, ale czy można im zaufać, czy też ukrywają mroczny sekret?

Summit of the Wolf to skrzyżowanie tradycyjnej gry przygodowej typu wskaż i kliknij z grafiką 2D i powieści wizualnej, koncentrującej się na eksploracji i narracji. Eksploruj świat, przechodząc od sceny do sceny. Oddzielne ekrany ekwipunku, mapy, dziennika i postaci są dostępne po naciśnięciu jednego przycisku. Obecne są wszystkie standardowe mechanizmy gier przygodowych, w tym miejsca do eksploracji, przedmioty do zebrania i użycia, postacie do spotkania i interakcji oraz zagadki do rozwiązania – a wszystko to bez większego polowania na piksele!

  • Poznaj oryginalny świat fantasy: kraina, w której budzi się Ofelia, jest rozległa i oferuje różnorodne środowiska, od żywych lasów przez wilgotne jaskinie po przeklęte katakumby… i wiele więcej!
  • Wejdź w interakcję z wieloma wyjątkowymi mieszkańcami: Summit of the Wolf ma ponad dwa tuziny postaci, z których każda ma własną osobowość – niektóre są dziwaczne, inne pomocne, a kilka przerażających.
  • Odkryj złożoną narrację: historia jest najważniejsza w Summit of the Wolf, a osobista podróż Ofelii – zarówno dosłowna, jak i metaforyczna – leży u podstaw tej emocjonalnej opowieści.
  • Ciesz się piękną partyturą orkiestrową: ścieżka dźwiękowa Summit of the Wolf trwa ponad dwie i pół godziny!
  • Rozwiąż wiele trudnych łamigłówek: Zagadki są ściśle powiązane z narracją. Nie są łatwe, ale też nie frustrują!
  • Odkryj prawdę: Summit of the Wolf to ponad 10-godzinny interaktywny dramat, który uczy nas, że zawsze jest najciemniej przed świtem. (opis wydawcy)