Producent: Gry Baby Bison
Wydawca: Baby Bison Games
Wydawca w Polsce: Baby Bison Games
Data premiery: 6 lutego 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: cyberpunk, symulacja,
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Produkcja warszawskiego studia Baby Bison Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Survive the Blackout to narracyjna gra o przetrwaniu, osadzona w mrocznym postapokaliptycznym świecie, w którym tajemnicza globalna awaria zasilania powoduje chaos całej cywilizacji. Gracz staje się przywódcą niewielkiej grupy ocalałych i próbuje doprowadzić ich do bezpiecznej przystani. Na ich drodze każdy krok jest wyborem i żaden z nich nie będzie prosty. Gdy nie ma zasad i znika gwarantowane przez cywilizację poczucie bezpieczeństwa, każda podejmowana decyzja staje się sprawą życia i śmierci.

Survive the Blackout to gra, w której podejmujesz decyzje w odpowiedzi na wydarzenia, z jakimi spotyka się twoja grupa ocalałych. To od ciebie zależy, czy swoje wybory oprzesz na moralności, desperackiej woli przetrwania, czy innych ideałach. Cokolwiek zdecydujesz, będziesz musiał pamiętać nie tylko o natychmiastowych, ale także późniejszych konsekwencjach twoich działań.

Codziennością leadera jest zarządzanie zapasami, wydawanie rozkazów, wędrówka, ochrona grupy, podtrzymywanie morale i dawanie każdemu poczucia celu. Członkowie grupy podzielą się swoimi przemyśleniami, ale czy posłuchasz ich? A może wymusisz własne pomysły? Wszystko zależy od ciebie.

  • Zarządzaj małą grupą ocalałych
  • Ostrożnie dokonuj wyborów
  • Poszukaj zapasów i zarządzaj zasobami
  • Odkrywaj świat po upadku cywilizacji w wielu wyjątkowych rozgrywkach (opis wydawcy)