Producent: Aidem Media
Wydawca: Aidem Media
Wydawca w Polsce: Aidem Media
Data premiery: 23 listopada 2009
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Gatunek: familijna, komedia, logiczna,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

To miały być kolejne beztroskie wakacje. Jednak w drodze do górskiego schroniska coś poszło nie tak. Gwałtowna burza uszkodziła oznakowanie drogi i chłopcy zamiast do schroniska, trafili do tajemniczego zamku niejakiego Mistrza Zygfryda. Ten podejrzany naukowiec nie zamierzał przepuścić takiej okazji! Każda para rąk do pracy nad wielkim projektem alchemika była na wagę złota. Jak skończy się ta historia? Czy Mistrz Zygfryd jest naprawdę taki zły na jakiego wygląda? Na czym polega projekt, nad którym muszą pracować chłopcy? Czy Bolkowi i Lolkowi uda się wyjść cało z tej niebezpiecznej przygody?

To wszystko zależy od Ciebie! Pomóż naszym sympatycznym bohaterom zmierzyć się z czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Pokonaj logiczne łamigłówki, jakich pełno w zamku Mistrza. Rozwiąż zadania i pokonaj labirynty, aby chłopcy bezpiecznie wrócili do domu. (źródło: aidemmedia.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • zabawne, animowane postacie
  • ponad 30 zróżnicowanych plansz
  • 10 dodatkowych mini-gier
  • system automatycznego zapisu stanu gry

Reedycja z 2 listopada 2011 wydana pod tytułem Bolek i Lolek. Tajemnicze zamczysko. Limited Edition jest wzbogacona o angielska wersję językową, nagraną przez profesjonalnych lektorów.