Producent: Animation Arts, Fusionsphere Systems
Wydawca: Deep Silver
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 29 sierpnia 2008
Data premiery w Polsce: 29 maja 2009
Polska wersja: napisy
Platforma: iOS, Nintendo Switch, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, thriller,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

 Epidemie chorób zakaźnych w Afryce, trzęsienia ziemi w Japonii, płonące złoża ropy naftowej na Bliskim Wschodzie, erupcje wulkanów w Azji, kryzys gospodarczy i wojna domowa w Ameryce Południowej. To tylko kilka z długiej listy klęsk żywiołowych, które wstrząsają każdym zakątkiem globu. Największe umysły świata nie są w stanie znaleźć przyczyn tych tajemniczych wydarzeń. Czyżby telewizyjny kaznodzieja Pat Shelton głosił prawdę i Ziemia rzeczywiście stanęła na skraju zagłady? Jeśli tak, to ratunek przed nieuchronną apokalipsą znajdą jedynie ludzie o niezachwianej wierze i czystych sercach.

Zanim Nina Kalenkowa zda sobie sprawę, że niedawne klęski żywiołowe nie były dziełem natury, lecz pozbawionego skrupułów tajnego stowarzyszenia Puritas Cordis, może już być za późno.

W starożytnym kompleksie świątynnym w Indonezji były chłopak Niny, Max, na własne oczy przekonuje się o brutalnych metodach działania Puritas Cordis. W tym czasie Nina wyrusza do Francji, by wspólnie z pewnym księdzem odkryć więź między złowróżbnymi przepowiedniami tajnego stowarzyszenia a budzącą grozę osobą przywódcy pradawnego zakonu. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy Nina zdoła zapobiec zagrażającej światu apokalipsie? (źródło: www.cenega.pl)

Najważniejsze cechy:

  • kryminalna fabuła, pełna zwrotów akcji
  • połączenie dwu- i trójwymiarowej grafiki; zrealizowane z rozmachem przerywniki filmowe
  • możliwość wcielenia się w aż cztery różne postaci
  • elementy usprawniające rozgrywkę: rozbudowany dziennik, system pomocy oraz oznaczenia ważnych miejsc.

Reedycje:

  • Premierowej Okazji, 19. listopada 2009, Cenega
  • Taniej Serii, 12 listopada 2010, Cenega
  • w serii Power Play, 2010, Cenega