Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games, 2K Games
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 25 listopada 2014
Data premiery w Polsce: 25 kwietnia 2016
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura, kontroler,

Opis gry:

Epizodyczna gra przygodowa z kalifornijskiego studia Telltale Games, znanego z The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Gra zadebiutowała pierwszym odcinkiem w anglojęzycznej wersji cyfrowej i jest dostępna na Windowsa i Mac OS między innymi na Steamie i GOG-u. Przygotowana również na inne platformy: Android, iPad, iPhone/iPod Touch, PlayStation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch.

W Polsce wersje na PS4 oraz Xbox One ukazały się w wydaniu pudełkowym po angielsku 29 kwietnia 2016 (Cenega).

Całość produkcji została zamknięta w pięciu częściach 21 października 2015 roku:

  • Episode 1: Zer0 Sum
  • Episode 2: Atlas Mugged
  • Episode 3: Catch a Ride
  • Episode 4: Escape Plan Bravo
  • Episode 5: The Vault of the Traveler

Rozgrywka w Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series, w przeciwieństwie do podobnie zatytułowanej serii strzelanek RPG z Gearbox Software, opiera się na dokonywaniu wyborów.

Gracz prowadzi dwie postaci: Fionę i Rhysa. Fiona to oszustka, a jej mocną stroną jest umiejętność przekonywania rozmówców do swoich racji. Dziewczyna właśnie wprowadza w życie swój kolejny przekręt, którego celem jest korporacja cybernetyczna o nazwie Hyperion. Rhys to pracownik tej korporacji i dzięki specjalnym implantom potrafi wpływać na działanie różnych urządzeń elektronicznych. Mężczyzna dowiaduje się o śmierci lubianego szefa, a nowy przełożony pozbawia go stanowiska, więc Rhys postanawia się zemścić.

Bohaterów łączy próba wykradzenia pieniędzy ze skarbca Hyperionu. Gracz poznaje te same wydarzenia, ale widziane z perspektywy tych dwojga i ze sprzecznych opowieści musi wydedukować prawdę.

Cechy gry:

  • fabuła nasycona czarnym humorem
  • dwie grywalne postaci
  • elementy akcji – możliwa śmierć bohatera