Producent: M9 Games
Wydawca: M9 Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 21 lipca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Android, iOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: escape room,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka typu escape room z brytyjskiego studia M9 Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Macintosha, iPada, iPhone oraz Androida. Od 17 września 2021 dostępna również na Steamie.

W grze wcielamy się w postać człowieka, który podczas spaceru znajduje na prywatnej działce podejrzane zabudowania, a nad rzeką przycumowaną do nabrzeża łódź podwodną. Jako żądny przygód eksplorator postanawia dotrzeć do sedna tajemnicy kryjącej się za tą sytuacją.

Tarakan to graficzna przygodówka typu wskaż i kliknij z perspektywy pierwszej osoby, podobna do gier z lat dziewięćdziesiątych lub produkcji typu escape room. Prosty interfejs rozgrywki składa się z widoku eksplorowanego świata i panelu ekwipunku, w którym możesz zbierać, łączyć i wykorzystywać znalezione przedmioty.

Eksploruj obszary, zbieraj przedmioty i poznawaj otoczenie. Będziesz potrzebować wszystkich swoich umiejętności rozwiązywania zagadek, aby ułożyć plan przedzierania się przez las i podążania wieloma ścieżkami prowadzącymi do sekretów Tarakan.

To, jak poradzisz sobie z zagadkami, zależy od Ciebie. Każda zagadka ma logiczne rozwiązanie, więc nie spiesz się i ciesz się procesem zrozumienia, co musisz zrobić. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • realistyczna grafika – pokaz slajdów
  • badanie otoczenia i rozwiązywanie zagadek
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa
  • zapis automatyczny w miejscu przerwania rozgrywki