Producent: One Wing Cicada
Wydawca: One Wing Cicada
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 marca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra z białoruskiego studia One Wing Cicada, która zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, a kilka miesięcy później ma Macintosha i Linuksa. Od 1 marca 2019 dostępna na Nintendo Switch.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym wszechświecie, w którym niektóre planety cierpią z powodu ataków potężnej Konfederacji. By pomóc jednej z tych planet, zostaje wysłany statek ratunkowy, jednak po drodze dochodzi na  nim do katastrofy. Przypadkowym uczestnikiem tych zdarzeń staje się bohater gry – Ramto.

Ramto jest na statku pasażerem na gapę. Na początku podróży niefortunnie ukrył się w kapsule kriogenicznej, a kiedy z niej wyszedł, zastał puste pokłady i uszkodzone mechanizmy. Ramto to w opinii wielu, niegrzeszące inteligencją ladaco i  nie ma pojęcia o pilotowaniu statku kosmicznego, ale jeśli chce wrócić do domu, będzie się musiał wiele nauczyć.

Gracze muszą dowiedzieć się, jak korzystać ze złożonych mechanizmów, otwierać nowe sekcje statku i znajdować ukryte sposoby interakcji z nim. Naucz się być astronautą, pionierem i wynalazcą. Rozwiąż zagadki, dowiedz się, co stało się z zaginioną załogą i odkryj okropną prawdę o losie tej ekspedycji.

Cała rozgrywka opiera się na interakcji z różnymi mechanizmami: terminalami, przełącznikami, dźwigniami, przyciskami itd. Zadaniem gracza jest zrozumieć działanie mechanizmu i sprawić, by działał tak,  jak powinien. (źródło: opis producenta)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • prerenderowana grafika w stylu pixel art