Producent: Big Finish Games
Wydawca: Atlus
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 7 maja 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Szósta odsłona cyklu, którego bohaterem jest prywatny detektyw Tex Murphy, znany z Mean Streets (1989), Martian Memorandum (1991), Under a Killing Moon (1994), The Pandora Directive (1996) i Overseer (1998). Gra została zrealizowana między innymi dzięki udanej kampanii na Kickstarterze, gdzie występowała pod roboczym tytułem Project Fedora. Tak jak w poprzednich częściach serii i w tej zastosowano technikę full motion videoTesla Effect zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam oraz GOG. Przygotowana na systemy Windows oraz Mac.

Akcja Tesla Effect toczy się w roku 2050 w San Francisco. Tex budzi się zdezorientowany z obolałą głową na schodach przeciwpożarowych w pobliżu swojego biura w hotelu Ritz. Czyżby typowy ranek old-schoolowego detektywa? Otóż nie. To nie potężny kac nęka Murphy’ego. Ktoś (lub coś) wymazał z pamięci bohatera ostatnie siedem lat. Tex musi odtworzyć swoje kroki w labiryncie niewyjaśnionych morderstw, ukrytych programów i utraconych technologii Nikoli Tesli. Tylko rozwiązując tajemnice swojej przeszłości, może odzyskać pamięć, aby przywrócić to, co zostało utracone i zatrzymać przerażającą przyszłość.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • prerenderowana trójwymiarowa grafika
  • cut scenki z udziałem żywych aktorów – w obsadzie m.in. Chris Jones, Todd Bridges, June Lockhart, Larry Thomas, Kevin Murphy
  • detektywistyczna fabuła i rozgrywka w postaci śledztwa – zbieranie dowodów, przesłuchiwanie świadków