Producent: Frogwares Game Development Studio
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: Ubisoft
Data premiery: 2 września 2012
Data premiery w Polsce: 2 września 2012
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: grafika 3D, (FPP/TPP),
Rozygrywka: point and click,

Opis gry:

The Testament of Sherlock Holmes to szósta odsłona cyklu gier z Sherlockiem Holmesem, firmowana przez studio Frogwares. Ukazała się w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Dostępna w wersji płytowej i w dystrybucji cyfrowej.

Jej akcja toczy się w roku 1898 w Londynie. Sherlock Holmes właśnie zamknął sprawę skradzionych klejnotów, gdy wybucha skandal. Właściciel odzyskanego naszyjnika twierdzi, że detektyw zwrócił mu bezwartościową imitację. Sprawa się komplikuje, gdy podczas wcześniej umówionego spotkania Holmes dokonuje makabrycznego odkrycia.

Powoli wokół detektywa zaciska się pętla podejrzeń, a ten ich nie odpiera. Londyńczycy zaczynają tracić do niego zaufanie, nawet doktor Watson powątpiewa w jego uczciwość. Słynny detektyw unika Scotland Yardu i dziwnie się zachowuje. Znika po nocach, niszczy dowody. Czy mógłby kogoś zamordować? Może nie jest tak opanowanym i racjonalnym człowiekiem, jak myślimy?

Sherlock Holmes jest podejrzanym w sprawie obejmującej kradzież, oszustwo i zdradę – czeka go prawdziwy zjazd do piekła, ale i niewątpliwie najbardziej pasjonująca sprawa w jego karierze.

Znajdziesz tu wszystkie elementy wielkiej gry detektywistycznej – badanie miejsc zbrodni, szukanie poszlak, podążanie po śladach, przesłuchiwanie świadków i odkrywanie tajemnicy kryjącej się za całą intrygą oraz pełną zapierających dech w piersiach zwrotów akcji fabułą!

Poprowadź najmroczniejsze ze śledztw Holmesa: badaj miejsca zbrodni, znajduj wskazówki i przesłuchuj podejrzanych. Odkryj mroczną stronę natury Sherlocka Holmesa. Zdobywaj nowe tropy i wskazówki podczas badania szczegółowych lokacji w całym Londynie. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • sterowanie za pomocą myszy lub / i klawiatury
  • możliwość przełączania widoku (TPP/ FPP)
  • prowadzenie na przemian postaci Holmesa i Watsona
  • mroczna fabuła
  • trójwymiarowa grafika, szczegółowo i realistycznie zaprojektowana
  • żywi aktorzy jako modele postaci dzięki zastosowaniu technologii motion capture
  • zbliżona do filmowej jakość dźwięku
  • dynamiczne cut-scenki
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia, szukaniu wskazówek, przesłuchiwaniu świadków i prowadzeniu dedukcji