Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 marca 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Linux, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pixel art,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Darmowa gra inspirowana powieścią Umberto Eco i filmem Jeana-Jaquesa Annauda „ Imię róży ”, oparta na grze „ La abadía del crimen ” autorstwa Paco Menéndeza i Juana Delcána.

Nie podążajcie za kilkoma i dziwacznymi sofistycznymi doktrynami, które sieją ziarno zarazy – pisał sam Klemens VI w roku 1346 do mistrzów i absolwentów Uniwersytetu Paryskiego.
Pontifex odniósł się w swoich listach do doktryny wybitnego mnicha franciszkańskiego pochodzenia angielskiego, Wilhelma Ockhama, który kilka lat wcześniej uciekł z więzienia w Awinionie, oskarżony o herezję. Był więziony przez cztery lata, dopóki nie mógł uciec, i szukał azylu na dworze cesarza Ludwika Bawarskiego, który był w konflikcie z papieżem Janem XXII.

Po śmierci cesarza Wilhelm chciał wrócić na misję ze swoim zakonem i kościołem, więc udał się do Włoch ze swoim młodym nowicjuszem, aby spotkać się z Bernardo Gui, który był wówczas szefem Inkwizycji w tym regionie, i ostatecznie , przedstawiciel papieża.
Nie możemy jednak wiedzieć na pewno, czy Wilhelm osiągnął swój cel. Tylko świadectwo pozostawione przez jego ucznia wiele lat po wydarzeniach, w zbiorze zwojów; gdzie opisano te niesamowite i straszne wydarzenia, które wydarzyły się w ciągu tygodnia, który William i on spędzili w opactwie, na które zaplanowano spotkanie.