Producent: Terrible Toybox
Wydawca: Terrible Toybox
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 30 marca 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Detektywistyczna przygodówka Rona Gilberta i Gary’ego Winnicka (Monkey Island i Maniac Mansion) wydana w wersji cyfrowej na kilka platform: Windows, Mac, Linux, Xbox One i Apple iOS. Od 22 sierpnia 2017 dostępna na konsolę PlayStation 4, od 21 września 2017 na Nintendo Switch, a od 10 października 2017 na Androida.

Twórcy Monkey Island i Maniac Mansion prezentują nowoczesną przygodówkę, w której pięciu bohaterów musi odkryć najbardziej surrealistyczne tajemnice podejrzanego miasteczka. Im więcej się dowiadujesz, tym atmosfera staje się dziwniejsza.

Witaj w Thimbleweed Park. Liczba ludności: 80 świrów. Nawiedzony hotel, opuszczony cyrk, spalona fabryka poduszek, trup rozpikselowujący się pod mostem, toalety z rurami próżniowymi… Nigdy czegoś takiego nie odwiedziłeś. Pięć obcych sobie osób przybyło do tej zapadłej dziury. Jeszcze tego nie wiedzą, ale wiele ich łączy. I ktoś ich obserwuje.

Dla kogo pracuje agentka Ray i czy wykona swoją misję? Co młodszy agent Reyes wie o pożarze fabryki i czego nie mówi? Czy duch Franklin kiedyś zamieni jeszcze choć kilka słów ze swoją córką? Czy Ransome *zafajdany* clown stanie się przyzwoitym człowiekiem? Czy początkująca twóczyni gier, Delores, porzuci swoje marzenia i zostanie z rodziną? I co najważniejsze — dlaczego nikt nie przejmuje się trupem?

Nim ta długa, przedziwna noc w Thimbleweed Park dobiegnie końca, poznasz wszystkie odpowiedzi i zwątpisz we wszystko, w co wierzysz. W takim miasteczku jak Thimbleweed Park trup jest najmniejszym z twoich zmartwień. (żródło: Steam)

Cechy gry

  • dowcipna i pełna tajemnic przygodówka w konwencji neo-noir z fabułą osadzoną w 1987 roku
  • 5 grywalnych postaci, które mogą współpracować
  • liczne zagadki
  • rozgrywka bez elementów czasowych
  • tryb trudny i dla początkujących