Producent: Punch Punk Games
Wydawca: Klabater
Wydawca w Polsce: Klabater
Data premiery: 15 października 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+

Opis gry:

Gra przygodowa z dwoma trybami rozgrywki z warszawskiego studia Punch Punk Games. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na kilka platform: PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

This is the Zodiac Speaking to thriller przygodowy inspirowany jedną z najsłynniejszych zagadek kryminalnych – sprawą Zodiaka, seryjnego mordercy przyznającego się do 7 zabójstw, ale podejrzanego o około 35 morderstw na obszarze San Francisco w latach 60. i 70. XX wieku.

Jesienny wieczór 1973 roku. Robert Hartnell, dziennikarz pracujący dla San Francisco Times otrzymuje tajemniczą wiadomość od samego Zodiaka. Zabójca zwabia Roberta na spotkanie na Mount Diablo. Mając nadzieję na zdobycie ekscytujących materiałów, Robert zgadza się spotkać z nim, ale kosztuje go to niemal życie. Aby poradzić sobie z traumą po ataku Zodiaka, Robert zaczyna uczęszczać na sesje terapeutyczne z doktorem Landau. Podczas tych sesji będzie musiał stawić czoła zabójcy, dowiedzieć się więcej o jego ofiarach, by ocalić ich dusze, a także wrócić do wypartych wspomnień z własnego dzieciństwa.

Gra oferuje dwa tryby rozgrywki. Jeden łączy fragmenty narracyjne z elementami akcji i skradanki, drugi – detektywistyczny – skupia się na opowieści i prowadzeniu śledztwa.

Cechy gry:

  • fabuła nawiązująca do historycznych zdarzeń, stworzona między innymi przez Łukasza Orbitowskiego
  • stylizowana grafika 3D inspirowana realnymi miejscami znanymi ze sprawy Zodiaka
  • eksploracja, zbieranie wskazówek, rozwiązywanie zagadek, ustalanie właściwej chronologii zdarzeń
  • unikanie spotkań z zabójcą, elementy skradanek
  • dwa tryby gry: nastawiony na akcję lub detektywistyczny
  • alternatywne zakończenia