Producent: Cryo Interactive Entertainment
Wydawca: Dreamcatcher, The Adventure Company
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 20 września 2002
Data premiery w Polsce: 29 kwietnia 2003
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP), grafika 2D,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z francuskiego studia Cryo, inspirowana serią komiksów Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Zadebiutowała we Francji w wersji płytowej na Windowsa jako Thorgal: La malédiction d’Odin. Na rynku amerykańskim znana również jako Curse of Atlantis: Thorgal’s Quest.

Podczas gdy Aegir, bóg mórz i oceanów, wyładowuje swój gniew na wybrzeżach wysp północnych, Thorgal Aegrisson mężnie stawia czoła nawałnicy, próbując powrócić na swą wyspę, gdzie oczekuje na niego rodzina – ukochana żona Aericia, syn Jolan i córka Loue.

Stając kolejny raz twarzą w twarz z gniewem bogów, Thorgal postanawia przeczekać sztorm przed podjęciem dalszej podróży – dochodzi do wniosku, że ignorowanie bogów i ich nastrojów nie byłoby zbyt mądre w obecnej sytuacji.

Znalazłszy schronienie w małej wikińskiej wiosce, Thorgal dowiaduje się, że wszystkie drogi z niej wychodzące są pełne niebezpieczeństw – po okolicy krążą plotki o bandach łupieżców, a także o strasznym smoku.

Patrząc na szalejące morze i niebo rozdzierane miotanymi przez Thora błyskawicami, Thorgal myśli o swojej rodzinie i o splocie wydarzeń, który po raz kolejny rozdzielił go z rodziną, nie pozwalając mu na spokojne życie przy jej boku.

W wiosce spotyka starca, który roztacza przed nim straszną wizję przyszłości. By ochronić swoją rodzinę, Thorgal wyrusza w podróż w czasie i przestrzeni. (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • badanie otoczenia, zbieranie oraz używanie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek
  • konieczność unikania wrogów – bohater może zginąć
  • liczne elementy czasowo-zręcznościowe