Producent: Freebird Games
Wydawca: Freebird Games
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 1 listopada 2011
Data premiery w Polsce: 20 lutego 2013
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, Linux, Mac, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka według projektu Kana Reivesa Gao ze studia Freebird Games, które ma w dorobku także kilka darmowych produkcji, dostępnych na stronie freebirdgames.com. Wydana w wersji płytowej i cyfrowej

Wejdź we wspomnienia i spełnij najskrytsze i niespełnione marzenia. Odmień ludzkie życie i spraw, by ostatnia podróż stała się niezapomnianą. To the Moon to niezwykła, magiczna przygodówka o podróży po snach pewnego człowieka i umożliwienie spełnienia jego wielkiego marzenia – podróży na Księżyc. Trudno nie uronić choć jednej łzy. (źródło: www.techland.pl / BoxOffStore)

To the Moon to przygodówka. Kierując pracownikami Sigmund Corp. przeżywasz na nowo wspomnienia Johnny’ego Wylesa i je zmieniasz. Gra przypomina 16-bitową produkcję i nieraz łączy dramat z dużą dawką humoru, parodiując inne gry. To unikalna gra niezależna, która zapada w pamięć. (źródło: cdp.pl)

To the Moon jest pierwszą odsłoną planowanej serii, traktującej o perypetiach pary naukowców, Evy Rosalene i Neila Wattsa, pracujących w specyficznej firmie. Korporacja owa oferuje swoim klientom zmianę wspomnień, dzięki której mogą oni zapomnieć o niepowodzeniach i żyć w przeświadczeniu, że zrealizowali swoje marzenia. W pierwszym odcinku Eva i Neil trafiają do Johnny’ego Wylesa – schorowanego, starego wdowca. Cofają się w głąb jego wspomnień, by zaszczepić w nich przeświadczenie, że Johnny jest astronautą i odbył upragnioną podróż na Księżyc. Przy okazji poznają wiele szczegółów z jego przeszłości.

Cechy gry:

  • wzruszająca fabuła, rozgrywająca się w alternatywnych światach
  • dwuwymiarowa grafika, wykonana w programie RPG Maker
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów z bohaterami, badaniu otoczenia i gromadzeniu przedmiotów; obecność mini-gier
  • ilustracja muzyczna – Kan Reives Gao, Laura Shigihara

Reedycja w czasopiśmie CD-Action 8 / 2013.