Producent: Fireart Games
Wydawca: The Irregular Corporation
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 stycznia 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z warszawskiego studia Fireart Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na kilka platform: Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i Google Stadia.

Doświadcz prawdziwej przygody w grze osadzonej w niesamowitym, przedziwnym świecie planet-ryb. Eksploruj piękne lokacje, rozwiązuj zawiłe łamigłówki i poznaj prawdziwą historię tajemniczej, małej dziewczynki oraz jej mechanicznego alter ego — Cubusa. Razem odkryją prawdę o sobie i Czcigodnym Silniku, który napędza ich świat.

Kieruj przygodami małej dziewczynki. Eksploruj bogate, klimatyczne i pełne życia lokacje, w których poznasz intrygujące postaci i rozwiążesz skomplikowane zagadki, a wszystko po to, aby naprawić Czcigodny Silnik. Jako mała i zwinna dziewczynka możesz dotrzeć do miejsc, które są niedostępne dla innych.

Użyj potęgi Cubusa. W każdej chwili możesz zamienić się w mechanicznego przyjaciela dziewczynki, Cubusa. Musisz podnieść coś ciężkiego? Potrzebujesz silnych i długich ramion do łapania świetlików? Chcesz wygrać zawody w siłowaniu się na rękę ze swoim tajemniczym, wyjątkowo namacalnym lustrzanym odbiciem? Cubus zrobi to za Ciebie.

Odkryj przepiękne, ręcznie rysowane światy. Każda planeta-ryba w świecie Tohu żyje własnym życiem dzięki bogatej w detale grafice. Poznasz tu szereg dziwacznych postaci i uroczych stworzeń!

Rozwiązuj misternie skonstruowane zagadki. Będziesz potrzebować sprytu i inteligencji, by rozwiązać wyjątkowe łamigłówki zawarte w Tohu. Czeka Cię na przykład poszukiwanie stworów do zasilania latającego statku oraz nauka obsługi działa strzelającego wąsatymi kretami.

Zanurz się w urzekającym świecie dźwięków. Grze Tohu towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Christophera Larkina, nagradzanego autora muzyki do gry Hollow Knight. (opis wydawcy)