Producent: Nayma, Prograph Research
Wydawca: Protonic Interactive, Got Game Entertainmen
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 1 grudnia 1997
Data premiery w Polsce: 2 grudnia 2002
Polska wersja: pełna
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Pierwsza z przygód detektywa Tougha, zrealizowana według projektu duetu: Stefano Gualeni i Valerio Massari. Gra zadebiutowała w wersji płytowej na Windowsa. Dostępna w dystrybucji cyfrowej (Windows, Mac, Linux).

Gracz wciela się w rolę Toniego Tougha – detektywa pracującego od dziesięciu lat w agencji Wallen & Wallen Investigations. Praca go nie satysfakcjonuje, ale w końcu trafia mu się prawdziwe zlecenie. I od tej pory Tony prowadzi stale tę samą sprawę: małych dzieci obrabowanych z cukierków podczas nocy Halloween. Wietrzy w tych kradzieżach kryptozoologiczne tajemnice i konspirację obcych. Jego podejrzenia potwierdza spotkany w barze śmieszny staruszek w piżamie. Teraz nasz detektyw jest pewien, że to sprawka kosmitów, którzy gromadzą glukozę, by napełnić nią zbiorniki swoich statków. Postanawia po raz ostatni przywdziać maskaradowy kostium i ostatecznie rozprawić się z psychopatycznymi stworami.

Cechy gry:

  • nieliniowa fabuła z pełnymi humoru dialogami
  • 16 różnych lokacji, 30 interaktywnych postaci
  • możliwość zmiany w opcjach gry takich parametrów jak: przezroczystość przedmiotów, ukrywanie zawartości kieszeni detektywa, wygładzanie konturów postaci
  • do wyboru różne poziomy trudności