Producent: Burst
Wydawca: Virgin Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 4 listopada 1996
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Dosowa przygodówka z kalifornijskiego studia Burst, łącząca komiksowe animacje z cut-scenkami z udziałem żywych aktorów. Zadebiutowała w wersji płytowej (2 CD), a od 10 lutego 2015 dostępna w wersji cyfrowej na GOG-u (Windows, Mac, Linux).

Drew Blanc, rysownik tworzący animacje do telewizyjnego programu dla dzieci, dziwnym zrządzeniem losu w niewytłumaczalny sposób zostaje przeniesiony do wykreowanego przez siebie komiksowego świata, który co gorsza zamieszkują nie tylko twory jego wyobraźni.

Wcielając się w postać Blanca, stajesz się kluczową postacią gorzkiego konfliktu między państwami komiksowego królestwa: Cutopią zamieszkiwaną przez pogodne stworki z programu i Malevolandem zaludnionym przez mniej powabny zestaw kapryśnych i gniewnych istotek, zdecydowanych przejąć władzę w komiksowym świecie.

Toonstruck to błyskotliwe połączenie żywej akcji i wspaniałej animacji. W Drew Blanca wcielił się Christopher Lloyd, a głosów komiksowym postaciom użyczyli między innymi znani komicy: Tim Curry, Dom DeLuise, David Ogden Stiers i Dan Castellaneta. (źródło: IPS Computer Group)