Producent: OhNoo Studio
Wydawca: OhNoo Studio
Wydawca w Polsce: OhNoo Studio
Data premiery: 4 marca 2015
Data premiery w Polsce: 4 marca 2015
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, horror,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Mroczna przygodówka z gdyńskiego OhNoo Studio, przygotowana na platformy Windows i Mac OS X. Zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej na Steamie oraz w wydaniu CD. Od 19 kwietnia 2016 dostępna w wersji iOS oraz Android.

Bezimienny bohater znalazł się w miejscu z pogranicza sennego marzenia i koszmaru. Nie pamięta, skąd przybył ani jak się nazywa. Przemierzając kolejne krainy, usiłuje poznać prawdę o otaczającym go świecie, jak i o sobie samym. Oniryczny klimat przedstawionego świata został zainspirowany twórczością malarzy: Hansa Rudolfa Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Duży wpływ na ostateczny wygląd gry miały również światy przedstawione w takich produkcjach, jak Demon’s Souls czy Dark Seed. Mieszanka ta dała życie pełnemu mroku i przygnębienia światu.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater budzi się zamknięty w metalowej klatce, przytwierdzonej łańcuchem do wielkiej machiny latającej. Wygląda na to, że jest jej pasażerem wbrew swojej woli, a owa machina zmierza w nieznanym mu kierunku. Jego jedynym wspomnieniem, po które jest w stanie sięgnąć pamięcią, zdaje się być niewyraźna wizja wzgórza, na którym znajduje się rzeźba przedstawiająca wniesione ku niebu ludzkie ręce. Niestety, na razie ma większe problemy na głowie, bo oto ów statek powietrzny ląduje w wielkim zamczysku, które następnie staje się dla niego więzieniem.

Tak zaczyna się ta surrealistyczna opowieść z pogranicza snu i jawy. (źródło: Steam)

Cechy gry:

  • ŚWIAT GRY: 3 krainy, zróżnicowane pod względem architektury oraz zamieszkujących je stworów. Spotkasz wiele postacie z unikalnymi osobowościami, które pomogą ci lub przeszkodzą w dotarciu do celu.
  • GRAFIKA: 75 ręcznie malowanych plansz. W grze znajdziesz również kilkaset ekranów pobocznych oraz dziesiątki obrazów namalowanych przez szalonego malarza zamieszkującego katedrę.
  • ZAGADKI: Na swojej drodze napotkasz 24 zróżnicowane zagadki logiczne oraz mini-gry.
  • FABUŁA: Mroczna przygoda z pogranicza snu i jawy.
  • MUZYKA: Wybitna, licząca 40 utworów ścieżka dźwiękowa.
  • Wybory moralne, które będą miały wpływ na zakończenie gry.
  • 34 osiągnięcia do zdobycia.