Producent: Stormling Studios
Wydawca: Iceberg Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 października 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: symulator chodzenia,

Opis gry:

Inspirowana prozą Lovecrafta przygodówka z tureckiego Stormling Studios (dawniej Zoetrope Interactive). Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Przewidziane wersje konsolowe.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości. Ludzie, którzy ocaleli ze światowej katastrofy, chronią się przed surowymi warunkami zewnętrznymi w cytadeli zwanej Domed City Providence. Jednym z jej mieszkańców jest Randolph Carteralter ego gracza. Carter zajmuje się hakerką na zlecenie i podczas wykonywania jednego z takich zadań, przypadkowo odkrywa przerażającą prawdę o otaczającej go rzeczywistości.

Twórcy Conarium i serii Darkness Within przedstawiają Transient, thriller łączący kosmiczny egzystencjalizm Lovecrafta z ponurym, dystopijnym środowiskiem cyberpunka.

Od zapomnianych pustkowi Kor Shehr po występne ulice Providence, Transient wypełniają zapadające w pamięć lokacje do spenetrowania. Eksploruj rzeczywistość, penetruj własne marzenia i wirtualny świat, aby poznać swoich przyjaciół i wrogów.

Skorzystaj z PHI – zaawansowanego implantu zwiększającego percepcję, żeby badać otoczenie w poszukiwaniu wskazówek i przedzierać się przez bariery uniemożliwiające odkrycie prawdy. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • realistyczna grafika 3D (Unreal Engine 4)
  • rozgrywka skupiona na eksploracji, która rozwija fabułę
  • klimatyczna ścieżka muzyczna