Producent: OhNoo Studio, Smile
Wydawca: OhNoo Studio
Wydawca w Polsce: OhNoo Studio
Data premiery: 7 listopada 2018
Data premiery w Polsce: 7 listopada 2018
Polska wersja: pełna
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z elementami zręcznościowymi z polskiego OhNoo Studio, przygotowana we współpracy z animatorem Alkiem Wasilewskim. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej i limitowanej wersji pudełkowej na Windowsa i Mac Os X.

TSIOQUE jest grą przygodową point & click z ręcznie rysowaną i animowaną poklatkowo grafiką 2D, pełną humoru, mroku i tajemnic. Ucieknij z niewoli Złego Czarownika i odkryj, jaką tajemnice skrywa obciążony demoniczną klątwą zamek twoich przodków.

W grze wcielamy się w księżniczkę o imieniu Tsioque uwięzioną przez złego maga w wielkim zamczysku. Gdy na zamek naszych przodków rzucone zostaje potężne zaklęcie, przestaje on być naszym domem, a staje się miejscem nieprzyjaznym, śmiertelną pułapką, z której trzeba się jak najszybciej wydostać. Musimy przy tym powstrzymać złego maga, nim jego czary nabiorą mocy tak silnej, że nawet on sam nie będzie mógł nad nimi zapanować…

 • 100% ręcznie rysowana przygoda o wyjątkowej atmosferze i wyrazistym, indywidualnym stylu.
 • Humor? Jest. Mrok? Jest. Suspens? Jest! Czego jeszcze trzeba?
 • Story z twistem! Niegłupia historia, która może zaskoczyć.
 • Dubbingowane ścieżki dialogowe.
 • Mnóstwo animacji 2D. Wszystkie postacie i przedmioty są animowane ręcznie, klatka po klatce, w stylu starej szkoły.
 • Niepowtarzalne, ręcznie rysowane tła.
 • Pełna, aktorska ścieżka dialogowa.
 • Wybitna, dynamiczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Edwarda Harrisona (NeoTokyo, Lucky Day Forever) i Elle Kharitou, ilustrująca na bieżąco przebieg akcji i zmieniająca się wraz z twoimi działaniami.
 • Bohaterka to mała dziewczynka, z talentem do pozostawiania za sobą chaosu i zniszczenia. Ci, którzy odważą się stanąć na jej drodze, narażą się na niemałe kłopoty…
 • Zmieniający się, tajemniczy i niebezpieczny świat. Nawet przed atakiem Czarownika zamek skrywał wiele tajemnic. Teraz, gdy obciążony został dodatkowo potężnym zaklęciem, nie tylko stał się domem demonów i magicznych stworzeń, ale sam pod wpływem złej mocy odmienia się, ulega ciągłym przeobrażeniom, piętrzy na sobie kolejne warstwy transformacji i iluzji… Jest to bardzo istotny element fabuły i – szczególnie w późniejszej części gry – jest on ściśle wpleciony w rozgrywkę.
 • W tej grze możesz zginąć! To przygodówka, więc eksploruj, rozwiązuj zagadki… ale miej się na baczności! Czasem nie masz nieskończonej ilości czasu na rozwiązanie problemu i musisz wykazać się refleksem! Innym razem lepiej, byś dwa razy pomyślał, co masz zamiar zrobić, bo nierozważne działanie może skończyć się dla ciebie źle… Myśl szybko i działaj z rozwagą, bo nieostrożny krok może doprowadzić cię z powrotem do więziennej celi.. albo gorzej!
 • Świat TSIOQUE zapełniają barwne postacie wszelkiej maści – ludzie, zwierzęta i potwory. Nie daj się zwieść pozorom, niektóre pozornie miłe napotkane osoby mogą wcale nie mieć dobrych intencji, a pozornie straszny stwór wcale nie musi być taki zły. Na szczęście nawet w najgorszej sytuacji Tsioque może liczyć na pomoc przyjaciół, których odnajdzie w najmniej spodziewanych miejscach. (źródło: opis wydawcy)