Producent: Dontnod Entertainment
Wydawca: Dontnod Entertainment, Bandai Namco Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 grudnia 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka, klawiatura, pad,

Opis gry:

Przygodówka z francuskiego studia Dontnod Entertainment, znanego z serii Life is strange oraz Tell me why. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, PS4 i Xbox One.

Sam Higgs chciał zerwać więzy z Basswood w Wirginii Zachodniej, ale okazały się one zbyt silne. Gdy ten były dziennikarz śledczy wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb najlepszego przyjaciela, szybko staje się jasne, że w zagmatwanej historii jego życia pojawią się nowe rozdziały.

Okoliczności zmuszają Sama do zmierzenia się z przeszłością, ale ten czuje się rozdarty. Z jednej strony chce pojednać się z najbliższymi, z drugiej — wykorzystać swe nieprzeciętne zdolności intelektualne, by rozwikłać mroczne tajemnice miasteczka. Ale jak poznać, kto jest godny zaufania, kiedy nawet sobie nie można zaufać do końca?

Wciągający thriller psychologiczny! Zatrać się w pełnej wątków, skomplikowanej fabule, która rozgrywa się w surowej rzeczywistości małomiasteczkowej Ameryki. W miarę postępów śledztwa Sam odkrywa gęstą sieć intryg, oplatającą Basswood i jego barwnych mieszkańców.

Wniknij do wnętrza niezwykłego umysłu! Te same umiejętności dedukcji i wizualizacji, dzięki którym Sam został znakomitym dziennikarzem śledczym, mogą mu pomóc w rozwikłaniu obecnej zagadki. Rekonstruuj najważniejsze wydarzenia, poznawaj przeszłość bohatera i nie tylko — a wszystko po to, by odkryć prawdę drzemiącą głęboko w jego wyjątkowym umyśle.

Wybierz własną ścieżkę! Każda decyzja, każdy kontakt i każde nowe odkrycie wpływają na kierunek prowadzonego przez Sama śledztwa i w ostatecznym rozrachunku decydują o stopniu poświęcenia bohatera. Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi — po prostu postępuj zgodnie z instynktem i wyznawanymi wartościami, aby stworzyć własną historię. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • nieliniowa fabuła
  • rozgrywka skupiona na eksploracji otoczenia, prowadzeniu rozmów i dokonywaniu wyborów
  • badanie wirtualnej rzeczywistości otaczającej Sama i wnikanie do umysłu bohatera w celu rekonstrukcji zdarzeń z jego przeszłości