Producent: Wadjet Eye Games
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 8 sierpnia 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: fantastyka, rpg, thriller,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z elementami RPG z nowojorskiego studia Wadjet Eye Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Akcja gry toczy się współcześnie w Nowym Jorku. Gracz wciela się w postać osoby, która została opętana przez demona, by przez pół roku siać spustoszenie w całym mieście. Dzięki egzorcyzmom przeprowadzonym przez członków starożytnego bractwa o nazwie Unavowed bohater zostaje uwolniony od złośliwego ducha, jednak nie ma już możliwości powrotu do dawnego życia. Przyłącza się więc do bractwa, by walczyć z siłami ciemności i poznać prawdę o sobie.

Na początku rozgrywki gracz wybiera postać protagonisty – kobietę lub mężczyznę – i dobiera jedną z trzech możliwych dla niej biografii, warunkujących dalszy rozwój fabuły. Do wykonywania konkretnych zadań wyznacza jedną z czterech postaci pomocniczych, charakteryzujących się unikalnymi zdolnościami. Te cech RPG gry powodują, że rozgrywka jest nieliniowa i w każdym przejściu daje nowe możliwości. Samo zadanie jest wykonywane w sposób typowo przygodówkowy i polega na prowadzeniu rozmów, badaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Cechy gry:

  • rozbudowana fabuła zawierająca trzy wersje historii
  • dwie grywalne postacie do wyboru
  • cztery postacie towarzyszące, każda z własnymi zdolnościami i umiejętnościami
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek
  • oryginalna ścieżka muzyczna (Thomas Regin) i angielski dubbing postaci