Producent: ComonGames
Wydawca: ComonGames
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 września 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Eksploracyjna przygodówka z moskiewskiego studia ComonGames. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X pierwszym epizodem zatytułowanym The Last Quiet Day.

Drugi epizod zatytułowany The Uncertain: Light At The End ukazał się 8 października 2020.

Akcja gry rozpoczyna się po wielkiej apokalipsie, po której na Ziemi nie przetrwał żaden człowiek. W pierwszym rozdziale gracz wciela się w postać robota, który próbuje dociec, co było przyczyną zagłady całej ludzkości.

Wyobraź sobie dokonywanie moralnych wyborów w świecie pozbawionym moralności. Światem tym rządzi logika, a każda decyzja to tylko kombinacja zer i jedynek. Wiele koncepcji zyskuje nowe znaczenie, a z kolei inne przestają obowiązywać. Kierujące się racjonalnością istoty, nawet jeżeli nie są ludźmi, zawsze mają jednak wybór.

The Uncertain: Last Quiet Day to gra przygodowa osadzona w postapokaliptycznym świecie. Poznajemy go z perspektywy robota inżynieryjnego RT-217NP, którego bardzo ciekawi wymarła wskutek wyniszczających wojen rasa ludzka. Poczuj atmosferę tajemnicy, przemierzając wszystkie zakątki świata gry. Sprawdź swoje umiejętności i rozwiązuj rozmaite łamigłówki. Podejmuj ważne decyzje, omawiaj intrygujące tematy i poznaj całą prawdę, którą trzymano przed tobą w tajemnicy.

  • Klasyczna gra przygodowa z wyjątkową fabułą
  • Piękna grafika i wciągająca atmosfera
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa
  • Gra stworzona dzięki technologiom NVIDIA GameWorks HBAO+, DoF oraz FXAA (opis wydawcy)