Producent: Supermassive Games
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: Playstation Polska
Data premiery: 25 sierpnia 2015
Data premiery w Polsce: 25 sierpnia 2015
Polska wersja: pełna
Platforma: PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: akcja, horror,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: kontroler,

Opis gry:

Until Dawn to survival horror z brytyjskiego studia Supermassive Games. Pierwotnie stworzony na konsolę PlayStation 3, ostatecznie został wydany wyłącznie na PlayStation 4. Premiera gry miała miejsce 25 sierpnia 2015 roku. Gra obsługuję takie akcesoria jak playstation camera oraz playstation move.

Akcja gry toczy się na górze Blackwood Mountain. Ośmioro przyjaciół postanawia spotkać się ponownie na górze, na której rok wcześniej w tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach zaginęły ich dwie koleżanki. Wkrótce mają miejsce kolejne tajemnicze wydarzenia. Naszym zadaniem jest rozwikłać tajemnicę i przetrwać do tytułowego świtu.

Od naszych decyzji zależy przebieg wydarzeń i los każdej z postaci. Poczuj strach i napięcie całej grupy. Wciel się w każdą z ośmiu postaci i poszukaj śladów, które pozwolą ci odkryć tożsamość zabójcy. Podejmuj decyzje z wykorzystaniem „efektu motyla”, a wszystko, co zrobisz, może całkowicie zmienić przebieg wydarzeń i los każdej z postaci.

Mrożąca krew w żyłach narracja będzie ci towarzyszyć przy podejmowaniu decyzji o tym, kto przeżyje tę potworną noc. Zmierz się z poważnymi dylematami moralnymi, ale pamiętaj, że nawet pozornie nieistotne decyzje mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Nikt nie jest bezpieczny w koszmarze stworzonym przez scenarzystów Until Dawn i twórców horrorów indie, Larry’ego Fessendena i Grahama Reznicka. Nic nie jest takie, jakie się wydaje, a dramatyczne zwroty akcji nie pozwolą ci przewidzieć tego, co nastąpi. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na dokonywaniu wyborów, które mają wpływ na rozwój historii
  • sterowanie ośmioma postaciami
  • możliwa śmierć bohaterów
  • możliwość wglądu w przyszłość i zapobiegnięciu tragedii dzięki wizji totemów