Producent: Coktel Vision
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 1 stycznia 1996
Data premiery w Polsce: 1 stycznia 1996
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka full motion video z francuskiego studia Coktel Vision, przygotowana według projektu Philippe Lamarque i Silvana Borisa Schmida. Znana również jako Urban Runner: Lost in Time. Wydana na Windowsa. Zadebiutowała w wersji płytowej (4 CD).

Akcja gry toczy się w Paryżu, dokąd przybywa Max Gardner – trzydziestopięcioletni dziennikarz śledczy z USA. Max umawia się w łaźni miejskiej na spotkanie z handlarzem narkotyków Tonym Marcosem. Spodziewa się uzyskać od niego interesujące go informacje, jednak do rozmowy nie dochodzi, bo Marcos zostaje zamordowany. Gardner staje się podejrzanym o tę zbrodnię. Ściga go nie tylko policja, ale również tajemnicza organizacja, do której należą wpływowe osobistości życia politycznego. Dziennikarz musi znaleźć prawdziwego mordercę i oczyścić się z zarzutów. W trakcie swojego śledztwa poznaje Addę, której postać gracz również kontroluje w czasie gry.

Urban Runner łączy elementy typowe dla gier point-and-click (badanie lokacji, rozmowy z innymi bohaterami i rozwiązywanie zagadek) z elementami czasowymi (etapy wymagające podjęcia szybkiej decyzji). Nietrafne wybory prowadzą do śmierci bohatera.

Cechy gry:

  • interaktywny film z udziałem 25 aktorów
  • Brandon Massey w roli Maxa Gardnera
  • ponad 180 minut przerywników filmowych
  • grafika w 32 tysiącach kolorów i rozdzielczości SVGA (640×480)
  • rozgrywka skupiająca się na zbieraniu i używaniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek
  • etapy wymagające refleksu

Wymagania sprzętowe:

  • grę można uruchomić między innymi w emulatorze ScummVM