Producent: Ubisoft Montpellier Studios
Wydawca: Ubisoft
Wydawca w Polsce: Ubisoft
Data premiery: 25 czerwca 2014
Data premiery w Polsce: 25 czerwca 2014
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: akcja, historyczna,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Przygodowa gra akcji z francuskiego studia Ubisoft Montpellier. Zadebiutowała w wersji cyfrowej na kilka platform: PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, a w późniejszym czasie także na iPhone, iPada i Androida.

Valiant Hearts: The Great War to gra przygodowa z rysunkową oprawą graficzną. Pięciu bohaterów – pięć ludzkich losów i ich wierny pies. Pomóż im przetrwać wojnę, a młodemu, niemieckiemu żołnierzowi pomóż znaleźć miłość.

Animowana przygoda w konwencji komiksu: od zielonych lasów Francji po mroczne okopy i ośnieżone pola ziemi niczyjej. Przeżyj wzruszającą historię przedstawioną w wyjątkowym stylu graficznym.

Połączenie przygody, akcji i łamigłówek: pomóż bohaterom przetrwać wojnę, rozwiązując łamigłówki i przemykając się za linię wroga. Daj się wciągnąć tej poruszającej, ale miejscami komicznej przygodzie.

Śledź losy Dzielnych Serc: bohaterowie zagubieni pośród okopów, których losy łączą się w trakcie gry.

… i ich wiernego towarzysza: korzystaj z psiego węchu, wysyłaj psa pod zasiekami, rozwiązuj łamigłówki, unikaj wrogów. Polegaj na nim – ten pies to twój najlepszy przyjaciel.

Przeżyj pierwszą wojnę światową: w trakcie gry odwiedzisz takie historyczne miejsca jak Remis i Montfaucon, zobaczysz też wielkie bitwy frontu zachodniego, między innymi bitwę nad Marną i bitwę nad Sommą.

Gra na silniku UbiArtValiant Hearts wykorzystuje do maksimum silnik UbiArt, wcielając w życie jego motto: „Ożywić sztukę”.

Grupa doświadczonych twórców studia Ubisoft Montpellier: za grę odpowiedzialna jest mała, lecz utalentowana grupa, w skład której wchodzą reżyserowie dźwięku i oprawy graficznej takich gier, jak Beyond Good & Evil i Peter Jackson’s King Kong oraz twórcy poziomów gier Rayman Origins i Rayman Legends. (źródło: Steam)

Reedycja w czasopiśmie CD-Action 05/2017.