Producent: Forever Entertainment
Wydawca: Forever Entertainment
Wydawca w Polsce: Forever Entertainment
Data premiery: 13 grudnia 2013
Data premiery w Polsce: 13 grudnia 2013
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: brak
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Violett zmusi Twoje szare komórki do nie lada wysiłku i wciąg­nie Cię bez reszty! Akcja roz­grywa się w niesamow­itym świecie pełnym cudów, dziwactw i rzeczy wykracza­ją­cych poza wyobraźnię.

Zbun­towana nas­to­latka o wdz­ięcznym imie­niu Vio­lett, zostaje wyr­wana z objęć cywiliza­cji i zmus­zona przez swoich rodz­iców do przeprowadzki na wieś. Przyzwycza­jona do życia w mieś­cie, nie jest zbyt zad­owolona z perspektywy pobytu na kom­plet­nym odludziu, z dala od przy­jaciół i rozry­wek. Już wyobraża sobie siedze­nie całymi dni­ami w pokoju i zasypianie z nudów. Jed­nak nie wie, że już niedługo zdarzy jej się przygoda życia.

Gdy siedzi na łóżku w swoim nowym pokoju, zauważa błysk światła z mysiej dzi­ury. Podchodzi zaciekaw­iona, sięga do norki i nagle zna­j­duje się w zupełnie innym miejscu: zna­jomym, choć odległym i pięknym, ale niebezpiecznym. W miejscu, gdzie rop­uchy śpiewa­jące operowe arie nikogo nie dzi­wią, gdzie kras­nale ogrodowe to wysłan­nicy z innego wymi­aru, a dar telekinezy nie wzbudza ani podziwu, ani zaz­drości. I tylko spryt i szczęś­cie poz­woli Violett wyr­wać się z tego dzi­wacznego świata i wró­cić do rodziców.